YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtüye CHP vaadi yalanlandı
Başörtüye CHP vaadi yalanlandı
23 Ekim 2010 07:33
Diyarbakır'da kızını ilköğretime başörtüsüyle göndermek isteyen babanın,"CHP'liler bana yardım sözü verdi"haberi CHP tarafından yalanlandı.

CHP "CHP'li bazı yöneticilerin, çocuğunu başörtüsüyle ilköğretim okuluna göndermek isteyen veliye, ''Sorununu hallederiz'' vaadinde bulunduğu haberi ve iddiasının ''yalan'' olduğunu bildirdi.

Açıklamada, ''CHP ile ilgili olarak gerçek dışı haber üretmeyi ve yayınlamayı alışkanlık haline getirenlerin, 'bir yalan haber' daha yayımladıkları'' ifade edildi.

Bu tür yayın yapanların son olarak, ''İlköğretim için CHP'den söz...'' şeklinde haber yayımladıkları belirtilen açıklamada, ''CHP'li bazı yöneticilerin, çocuğunu ilköğretim okuluna başörtüsüyle göndermek isteyen veliye 'Sorununu hallederiz' vaadinde bulunduğu iddiası ve haberi yalandır'' denildi.

Bu arada bu sabah İstanbul'a giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ''yalan haber'' konusunda ilgililerden bilgi aldıktan sonra, ''İspat hakkı tanınarak bu haberin yargıya taşınmasını, dava açılmasını istediği ve iddiasını kanıtlayamayanların müfteri ilan edilmesi'' talimatını verdiği belirtildi.

Açıklamada, CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek ile Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Değer'in de illerinde hiçbir CHP yöneticisinin, hiçbir veliye ''Türbanın ilköğretimde kullanılması için yardımcı olacağız'' sözü vermediğini açıkladıkları da kaydedildi.

 "CHP'liler bana yardım sözü verdi"

CHP'nin yalanladığı Zaman Gazetesi'nde yer alan habere göre Diyarbakır'da 7. sınıf öğrencisi kızını ilköğretime başörtüsüyle gönderen Murat Ö. CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Değer ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı Süleyman Berberoğlu ile görüşmüş.

CHP'lilerle görüşen baba, "kızımın başörtüsüyle okula gidebilmesi için bana yardımcı olacaklarını söylediler."şeklinde iddiada bulunmuştu.

 

evet
 // fatma
çok güzel çalısıyorlar. yakında paralı çarsaflılar çıkarsa şaşırmayalım lütfen. her türlü engeli aşıp isteklerine odaklanmıs bir yapıdalar. Medya gücünü bir kere daha ispatladı. Halka özgür olalım deyip kendileri taraf oluyorlar.. Halk TARAFSIZ GERÇEKLERİ az ZAMAN da veya cok ZAMAN da okuyacaklar.. okuyan toplum gerceği ayırt edebilecektir....
23 Ekim 2010 13:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler