YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başörtüsü sorunu uzlaşarak çözülür”
"Başörtüsü sorunu uzlaşarak çözülür”
04 Eylül 2013 14:05
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’teki başörtüsü sorunu ile ilgili “ Meclis’te başörtüsü sorunu uzlaşarak çözülür” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 94’üncü yıldönümüne katılmak için Sivas’a geldi. Özel bir uçakla Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Sivas’a gelen Meclis Başkanı Çiçek’i Nuri Demirağ Havaalanı’nda il protokolü karşıladı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Bakan Yılmaz ilk olarak Garnizon Komutanlığı’nı ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ardından TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e bir gazetecinin Meclis’te başörtüsünün sorunun uzlaşarak çözülebileceği yönünden açıklamalarını hatırlatması üzerine; " Uzlaşmaya vurgu yapmaya çalışıyorum. Türkiye’de bize soru olarak sorulan toplumun gündeminde soru olarak bulunan ne varsa bunları her şeyi kanunla vesaire ile değil uzlaşarak çözersek daha kalıcı çözüm olur daha tutarlı çözümler olur. Ben uzlaşamaya vurgu yapmak adına bana böyle bir soru soruldu ben onu söyledim. Gerçekten Türkiye belli bir olgunluğa geldi.

Bundan 10,20-30 sene evvel sert bir şekilde tartıştığımız gerginliğe sebep olan birçok konu toplumda bu yöndeki katkısıyla siyasetçilerimizin bu yöndeki mutabakatıyla hoşgörüsüyle toleransıyla kanun çıkmadan mevzuat çıkmadan pekala bugün toplumun tabi hali olarak önümüzde duruyor. Onun için birçok şeyi uzlaşarak çözersek, toleransla çözersek birbirimize anlayış göstererek çözersek daha kalıcı olur. Bunun topuma getirisi de öyle olur. Meseleye öyle bakmak gerekir” dedi.

 

İHA

15:13
 // Oktay D Gezer
Uzlaşmak güzel ancak karşında uzlasmamakta ideolojik fayda görenlerle nasıl uzlaşacaksın?!!!Ayrica siz elinizde acil yazım bekleyen Anayasa konusu vardı,ne oldu???...
04 Eylül 2013 15:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler