YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtüsü düşmanlıkları İhsanoğlu ile depreşti
CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ittifak ettiği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP'nin gazetesi Yurt'un başörtüsü düşmanlığını depreştirdi.
Başörtüsü düşmanlıkları İhsanoğlu ile depreşti
17 Haziran 2014 / 21:44 Güncelleme: 17 Haziran 2014 / 21:45

Gazete, 'Türbansız first lady' manşetine Erdoğan ailesinin, İhsanoğlu ve eşi Füsun İhsanoğlu'nun çektirdiği fotoğrafı koyarak, 'İhsanoğlu kazanırsa 7 yıl sonra Çankaya'da yeniden türbansız 'firs lady' oturacak' ifadelerini kullandı. Akıllara 2007'deki yayınlar geldi.

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun eşi Füsun İhsanoğlu'nun başı açık olması CHP'nin gazetesi Yurt'un başötüsü düşmanlığını gözler önüne serdi. Gazete, Erdoğan ailesi ile İhsanoğlu ailesinin birlikte göründüğü kareyi manşetine taşıyarak, "Türbansız First Lady" başlığını kullandı.

Gazete, "Ortak aday kazanırsa 7 yıl sonra Çankaya'da yeniden türbansız 'firs lady' oturacak" ifadeleri ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'e olan kinlerine de vurgu yapmış oldu.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpalat'ın sahibi olduğu Yurt, Erdoğan ve İhsanoğlu ailesinin birlikte olduğu fotoğrafın üzerine ayrı bir kutu açarak, Füsun İhsanoğlu'nun başı açık olmasına ikince kez vurgu yaptı.

2007'de de benzer yayınları yaptılar

Başörtülü Cumhurbaşkanı eşit tartışması 2007'de Abdullah Gül aday gösterildiğinde de çıkmıştı. Başörtüsü düşmanlığı Cumhuriyeti mitingleri ile meydanlara taşarken, Doğan Grubu gazeteleri de Hayrünnisa Gül'ün başörtülü olmasının kriz çıkaracağına dair haberler yapmıştı.

Hürriyet, 26 Nisan 2007 tarihli "Türbanlı First Lady'e kadınlardan büyük tepki" başlıklı haberinde, Hayrünnisa Gül'ün yaveri olmayacağına dikkat çekmişti. Hayrünnisa Gül'ün başörtülü olduğu için askerin kendisine kapı açamayacağına vurgu yapan gazete bu sorunun yaver verilmemesiyle çözüleceğini duyurmuştu.

23:25
 // Ahmet
Ayrımcılık var, derin çete var işin içinde chp li seçmen bu olaydan sonra amerika, kılıçttaroğlan, doğan medya, disjokey hüsamettin özkan hadisesini çözebilecek mi ve ne diyecek , en önemlisi de millileşmeyi seçecekmi merak ediyorum....
17 Haziran 2014 23:25
21:55
 // ÇATIDAN DÜŞENLER DERNEĞİ
Kardeş ben dernek başkanıyım. Şimdi bu adam benim rakibim mi oldu. Ortalıkta çatı matı adayı diye bişeyler dolanıyor. Bu adam kırık kiremit testinden anlar mı, kaç kişi çatıdan düşerek yaralanmış haberi var mı? Bilelim de ona göre davranalım. Bu ÇDD'nin bir başkanı var o da benim. Daha geçen ay seçildim. Bu ne ayaktır böyle?
İmza: KEREMİT KIRIKAYAK
Saygılar. Tamam tamam bitiriyorum. E bir de.......
17 Haziran 2014 21:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler