YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülülerin giremediği ODTÜ’yü maymunlar sardı!
Başörtülü öğrencileri linç etmek isteyen azgın ODTÜ’lü öğrenciler için üniversite yönetimi ciddi bir soruşturma açmazken, üniversitede ‘maymuncular’ cirit atıyor!
Başörtülülerin giremediği ODTÜ’yü maymunlar sardı!
19 Ekim 2013 / 20:25 Güncelleme: 19 Ekim 2013 / 21:45

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki (ODTÜ) azgınlar tesettürlü öğrencilere saldırırken olan biteni seyreden yönetim, kampüste cirit atan ‘maymuncuları’ görmüyor! ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu üniversitelerde ve sosyal medyada “İnsan neslinin maymundan geldiği” görüşünü savunurken Gezici Fikir Kulüpleri Federasyonu da ‘maymun severlere’ her türlü desteği veriyor.

Çürütülen evrim, ODTÜ'de hayat buldu

İnancı gereği başını örten ve eğitim almaktan başka amacı olmayan tesettürlü öğrenciler üzerinde terör estirilen, bu iğrenç eylemleri yapanlara bir müeyyide uygulanmayan ODTÜ’de, milletin değerleriyle çatışma halindeki sapıklar ise el üstünde tutuluyor. Allah’ın varlığını ve birliğini yok sayan ve insanın atasının maymun olduğu görüşünü savunan sözde bilim adamı Charles Darwin’in fikirleri ODTÜ’de hayat buldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ-BİYOGEN) adlı grup okulda bilim adı altında ‘insanın maymundan geldiğini’ savunduğu ortaya çıktı.

Bu da çapulcuların evrimi

Evrim teorisini savunan grup internet ortamında kurdukları “Evrim Ağacı” adlı sitede bir dizi çirkinliklere imza atıyor. ODTÜ’de başörtülü öğrencilere hayat hakkı bile tanınmazken, evrimciler üniversitenin de desteğiyle istedikleri gibi at koşturuyorlar. Çeşitli üniversitelerde de farklı gruplarla işbirliğine giden evrimciler, gençliği zehirlemek için konferanslar düzenlediği öğrenildi. Gezi Parkı eylemlerine ülkeyi yakıp yıkan grupların arasında yer alan Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) ile ortak çalışan ODTÜ’lü evrimciler Boğaziçi Üniversitesi’nde 8 Ekim tarihinde bir konferans düzenlediler. FKF’nin afişlerindeki, “Çapulcuların dikkatine, evrim ayağınıza geldi. Evrim için yola çıkıyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

İnsan, hatalı bir tasarımmış!

İnsanın tasarlanmış en güzel varlık olmadığını söyleyen FKF, sosyal medyada paylaştığı görüşlerinde “İnsan akıllı bir tasarının değil, tarihsel bir değişimin yani evrimin ürünüdür. Bu evrimde canlı için zararlı olmayan, ancak tarihsellik yüzünden zamanla ilginç biçimler alan yapılar da katılabilir. İnsan hatalı bir tasarımdır, zamanla normal seyrini bulacaktır” ifadesine yer verdiler.

ODTÜ başörtülüye yasak, maymuna serbest

Evrimciler üniversitelerde Allah’ı yok sayan Evrim Teorisi’ni anlatmak için konferanslar ve paneller düzenlerken hedef kitleleri ise üniversiteyi yeni kazanmış öğrenciler. Tanışma toplantıları adı altında düzenlenen programlarda Evrim Teorisi bir bilim ve gerçeklik olduğu savunulurken üniversite yönetimlerinin bu tür uygulamalara ses çıkarmaması anlamlı bulundu.

Ayrıca ODTÜ’deki Evrim Ağacı adlı grup, kendi görevleri arasında İslâm’ı dışlamak olduğunu ifade ettiler. Sitelerinde ‘görevlerimiz’ bölümünde yazılan ifadeler şu şekilde: “Evrim Ağacı, Evrim Teorisi’nin halk arasında anlaşılması ve günlük yaşantıda karşılaşılan, ‘bilim dışı kaynakların’ (!) sunduğu yanlış anlaşılmaların giderilmesi konusunda çalışmalar yapmak üzere başlatılmış bir harekettir. Bu hareket kapsamında ilkokul, lise ve üniversite düzeyinde tanıtımlar, oturumlar, etkinlikler, buluşmalar düzenler, makaleler yazar ve bilgi paylaşımlarında bulunur.”

İlkesi, İslam ile savaş

‘İlkelerimiz’ adlı bölümde ise İslâm alimlerine şu ifadelerle hakaret ediliyor: “Evrim Ağacı, Evrim Kuramı’nı bilimsel makaleler ve araştırmalara dayanmadan çürüttüğünü iddia eden, şahsi inançlarını ve görüşlerini bilime alet eden, bilim eğitimi almadan bilim ile ilgili yargılara varan ve benzer şekillerde şahsi emellerle bilimsel bilgiyi yaralamayı hedefleyen kişileri Evrim Ağacı sınırlarında barındırmaz. Bunu, “bilimin üstünlüğü ilkesi” olarak görür.”

 

YENİAKİT

21:43
 // DÜNYANIN EN İNSAN ADAMI
Doğru söylüyorlar, fakat bir konuda yanılıyorlar. Maymundan insana değil de, insandan maymuna bir evrim olmuş. İşte Odtü'deki maymunlar da o maymun soylulardır. Ben demiyorum, A'raf suresi diyor: İçinizden cumartesi günü
yasağını çiğneyenleri elbette
bilirsiniz. İşte bundan dolayı
onlara "sefil maymunlar olun!"
dedik.
Bak bugün günlerden de Cumartesi'ymiş. Tevafuk işte....
19 Ekim 2013 21:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler