YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülü kadınlara önce hakaret etti sonra özür diledi
Tiyatrocu Melek Baykal, sosyal medya hesabından, beraber fotoğraf çektirdiği başörtülü kadınlara yönelik çirkin ifadeler kullandı. Sosyal medyada gündem olan Baykal, bugün bir açıklama yayınladı ve özür diledi.
Başörtülü kadınlara önce hakaret etti sonra özür diledi
11 Kasım 2015 / 17:22 Güncelleme: 11 Kasım 2015 / 17:28

ÖZÜR DİLEDİ

Paylaşımından sonra tepkiler nedeniyle hesabını kapatan Melek Baykal, bir mesaj yayınlayarak herkesten özür diledi.

İşte Baykal'ın özür dilediği açıklama;

“Sevgili Dostlar,

Dün kendi sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımdan ötürü çok üzgünüm. Her türlü düşünce ve inanç özgürlüğüne saygılı olduğumu bilmenizi isterim. Karşı olduğum tek şey istismar edilmesidir.

Ben, hiçbir zaman bu kadar güzel insanların önce evlerine gidip, birlikte fotoğraf çektirip sonra da onları rencide edebilecek zihniyete sahip olmadım. Yapılan yorumlardan sonra, paylaşımımı kendim için kayda alıp sildim ve ardından defalarca okudum.

Okuduklarım beni bile ürküttü. Aklımın ucundan bile geçmeyen, ancak seçtiğim kelimelerin yanlışlığından dolayı maksadını fazlasıyla aşan ifadeden büyük pişmanlık duydum.

Şu konuda emin olun ki, benim en büyük hatam, bu kadar yanlış yoruma açık bir metni paylaşmak oldu. Tarihi konak ve içinde gördüklerim beni çok etkiledi, heyecanlandırdı. Bu tarihi görünce ve hatta içimde hissedince, bu duygumu sizlere anlatma ihtiyacı duydum. Heyecanla, hızlıca yazdığım ve ikinci kez okumadan paylaştığım fikrimin ne anlamlara gelebileceğini fark etmek hâlâ kanımı donduruyor ve beni derinden yaralıyor.

Birlik ve beraberliğe, barışa ve huzura fazlasıyla ihtiyacımız olan ülkemizde, bir sanatçı olarak en başta benim böyle yanlış bir tutum takınmam mümkün olamaz!

Bugün bu insanlardan özür dilemeye gittim. Onlar her zamanki yüce gönüllülükleri ile beni bağırlarına bastılar. Bu vesile ile onlardan bir kez de sizlerin önünde özür dilemek istiyorum.

Bizleri birleştirebilecek tek şey sevgi. Yüreklerimizin sevgi ile, bir atması dileğimle...”

Rasim Duman'a ithafen
 // Murat Kilic
Kardeşim; Bu nazik yorumlarin ile nasil guzel bir İslâm terbiyesi ve Risale-i Nur talebesi oldugunu anladik....
12 Kasım 2015 06:42
toplumsal tepki ve etkileri
 // barış
Özür dilemek bir ERDEM'dir
Bu olayda gördüğümüz ise
gerçekten içten ve samimi oluşudur....
12 Kasım 2015 05:08
Zavalli Sanatci Bozuntusu
 // Hasan Altintas
Zavalli Akil Yoksunu Sanatci Bozuntusu!Brezilya'da kafandaki kadin tiplemesine cok rastlayacaksin.Orada meymetsiz yuzunle,guleryuzunle poêla...
12 Kasım 2015 03:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler