YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülü ayrımı disiplinlik
Başörtülü ayrımı disiplinlik
14 Ekim 2010 16:44
Tabipler Birliği, başörtülü, Almanca bilmeyen ve 5'ten fazla çocuklu aileleri kabul etmeyen doktoru disiplin kuruluna sevk etti.

Mainz Bölgesi Tabipler Birliği, Almanya'nın Hessen eyaletindeki Waechtersbach kentinde başörtülü kadınları, Almanca bilmeyen ve 5'ten fazla çocuk sahibi olan aileleri muayenehanesine kabul etmeyen doktorun disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verdi.

Tabipler Birliği'nden yapılan açıklamada, birliğe üye 3 kişiden olaşacak bir komisyonun, Alman doktorun ifadesini alacağı ve doktora gelecekte sigortalı hastaları tedavi etmeme gibi ağır bir cezanın verilebileceği ifade edildi.

Koyduğu kurallarla hasta seçtiği için özür dileyen doktora en hafif ceza olarak, uyarı veya para cezası verilebileceği kaydedildi.

Başörtülü kadınların muayenesinin zor olduğunu savunan Alman doktor, daha önce gazetelere yaptığı açıklamada, 17 yıldır doktorluk yaptığını ve çok sayıda Türk hastası olduğunu belirterek, kapalı ve Almanca konuşamayan hastaların muayenesinin mümkün olmadığını savunmuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler