YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baskı ve tehdit örgütüne destek verdiler
İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında gözaltına alınanlara ilişkin savcının gerekçesini görmeyen CHP, MHP ve BBP destek açıklamaları yaptılar.
Baskı ve tehdit örgütüne destek verdiler
15 Aralık 2014 / 06:49 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 07:13

Savcının ‘Devleti ele geçirmek için baskı ve tehdit örgütü kurdular’ gerekçesini görmezden gelen CHP, MHP ve BBP, demokrasiye darbe yapıldığını belirttiler.

Baskı ve tehdit örgütüne destek

“Türkiye Cumhuriyeti devleti egemenliğini ele geçirmek amacıyla baskı, yıldırma ve tehdit yöntemlerini kullanıp, örgütsel yapı oluşturarak, bu yapılanma altında iftira, kişi hürriyetinden yoksun kılma ve belgede sahtecilik suçları” yönünden gözaltına alınan kişilere CHP, MHP ve BBP’den destek geldi. Hukuka saygıyı bir yana bırakan açıklamalarda operasyon eleştirildi. Uzun süredir paralel yapı ile kol kola yürümekle eleştirilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu “14 aralık operasyonu” nu değerlendirirken Türkiye’nin sivil bir darbeyle karşı karşıya olduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen soruyu şöyle yanıtladı: “Türkiye bir sivil darbeyle karşı karşıya. Bir darbeci hükümet var.

Demokrasiye doğrudan darbe yapıldı. Medyaya yönelik darbe yapılıyor, üniversitelere yönelik darbe yapılıyor. Düne kadar şunu söylüyorlardı, bizi darbecilikle suçluyorlardı. Düne kadar... Bugün geldiğimiz noktada açık ve net şunu görüyoruz, hükümet bir darbe hükümetidir, demokrasiye yönelik darbe yapılmaktadır. Sadece yeni değil, öteden beri var.”

Destici desteğe devam etti

Paralel örgüte verdiği destek sebebiyle partisinde ayrılmalara yol açan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, İstanbul merkezli “paralel yapı” operasyonuna ilişkin uygulamanın psikolojik bir baskı ve algı operasyonu şeklini aldığını ve muhalif seslerin susturulmak istendiğini savundu. Destici, şunları kaydetti: “Burada yapılmak istenen, muhalif sesleri susturmaktır. Operasyon her ne kadar görüntü itibariyle fiili olarak bir takım medya mensuplarına, sanatçılara karşı yapılmış olsa da bunlar muhalefetin sesi olduğu için aslında operasyon bir yönüyle de muhalefete yapılmıştır.

MHP: Zamanlama manidar

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, “Anladığımız kadarıyla zamanlaması itibariyle 17- 25 Aralık sürecini unutturmak isteyenler, çeşitli medya organlarına baskı yapmak suretiyle, gündemi değiştirmek, bu yönüyle halkın bilgi edinme özgürlüğünü elinden almaktadırlar” görüşünü ifade etti.

 

STAR

14:17
 // +++
Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü destici'getirdiler, keza c.h.p nin müdürü paralel yapinin tezgâhıyla geldi,m.h.p de ne yaptığını zaten bilmiyor...
15 Aralık 2014 14:17
fotoğraf ve cemaat
 // Ömer
Kimlerin kimlerle dost olduklarını merak edenlere en güzel örnek.hainler hariç hiç bir insanın mağduriyetine sevinmedim yaşamım boyunca.devlet temsiliyetinin belirtisi sarayı diline dolayanlar acaba dün bayrak asılarak algı operasyonunda ahlak dışılıkta sınır tanımayanlara ait fakir fukaradan din adına toplanan himmet paraları ile yapılan gazete binası için neden sessizler.ahlak yoksunu firari çete elemanları ve reislerine Allah'ın şamarı ne güzel oldu....
15 Aralık 2014 Pazartesi 14:09
adanmış değil yıkanmış ruhlar
 // Zulfikar
Bize bunların iç yüzünü gösteren Allah a şükürler olsun. Cenab-ı Hak; bu yapıda safiyane bulunanları oradan çekip kurtarsın. Adamların devlet kademelerini ele geçirmesi; onlara(tabana) göre normal geliyor, çünkü bu "doğru" bir şey diye gösterilmiş, dine hizmet adı altında iyi bir iş yaptığını zannediyorlar. Halbuki üst akıl bunları yönlendiriyor, yazık. Bediüzzaman onca zulüm karşısında devleti ele geçirmeliyiz dememiştir, yazık bunlara yazık. Durup düşünseler ben ne yapıyorum diye!...
15 Aralık 2014 Pazartesi 11:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler