YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te şüpheli paket paniği
Başkent'te şüpheli paket paniği
18 Temmuz 2010 17:21
Ankara'da Kızılay'da kaldırıma bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu.

Polis, Kızılay trafiğini keserken, paket, uzman ekip tarafından patlatıldı.

Kızılay'daki Ankaray İstasyonu çıkışındaki Atatürk Bulvarı yazılı yön tabelasının altına bırakılan gazeteye sarılı bir paket Ankara Emniyeti'ni alarma geçirdi.

Olay yerine gelen trafik ve karakol ekipleri, önce paketin etrafını, geniş bir alan oluşturacak şekilde şeritle çevirdi. Polis ekipleri, yolcuların Ankaray çıkışını kullanmalarına engellerken, kaldırımdan yürümek isteyen vatandaşlara da izin vermedi.

Kızılay'a takviye olarak çok sayıda trafik, karakol ve asayiş ekipleri sevk edildi. Güvenlik önlemi almaya çalışan polis ekipleri, bazı vatandaşların şüpheli paketin yakınından geçmesini engellerken zorlandı.

Olay yerine gelen bomba imha ekibi, paketi patlatmak için hazırlık yaparken, trafik ekiplerinden akan Kızılay trafiğinin kesilmesini istedi. Ziya Gökalp Caddesi, Atatürk ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarları'nın Kızılay çıkışları trafiğe kapatıldı.

Özel kıyafet giyen polis memuru, beraberinde götürdüğü fünyeyi şüpheli paketin yanına bıraktı. Aracın yanına dönen bomba imha ekibi, fünyeyi patlattı. Patlamanın ardından, özel kıyafetli polis, paketin yanına gitti.

Patlayan paket ve çevresinde inceleme yapan bomba imha ekibi, bomba ile ilgili herhangi bir bulguya rastlamadı. Bomba imha ekibinin ikazıyla Kızılay trafiği yeniden açıldı. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler