YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te hayat felç
Yoğun kar yağışı Başkent Ankara'yı etkisi altına aldı. Başkent Ankara'da okullar tatil edildi ancak işe gitmeye çalışan sürücüler zor anlar yaşıyor...
Başkent'te hayat felç
29 Şubat 2012 / 07:51 Güncelleme: 29 Şubat 2012 / 07:55

Başkentte etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

Ankara'da kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler, Konya yolu üzerinde yoğun kar altında ilerleyemeyince araçlarını yol kenarında bırakmak zorunda kaldı.

Kamyon, tır ve özel araçların yol boyunca sıralandığı bölgede, belediye ekipleri ise kar temizleme çalışması yaptı.

TRAFİK KAZALARI

Gün boyunca etkili olan ve zaman zaman şiddetini artıran yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Yağış nedeniyle sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekerken, toplu ulaşım araçlarını tercih eden vatandaşlar ise otobüs duraklarında uzun kuyruklar oluşturdu.

Kepekli mevkisinde kayan bir tırın yolu kapatması nedeniyle Konya yolu bir süre trafiğe kapandı.

Kent merkezinde eksi 2 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının, gece saatlerinde eksi 7'ye kadar düşmesi bekleniyor.
 
Karla mücadele çalışmaları

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 95 karla mücadele aracıyla 25 elle tuzlama ekibi ve bin 120 personelle karla mücadele çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

Ekiplerin kar ve buzlanmaya karşı 24 saat aralıksız çalışacakları kaydedilen açıklamada, saat 17.00 itibariyle kapalı yol bulunmadığı bildirildi.

Başkentliler aşınmış lastikli araçlarla trafiğe çıkmamaları ve toplu taşım araçlarını kullanmaları konusunda uyarıldı.(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler