YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te beklenen kar
Kış mevsimi girdiğinden beri özlemle beklenen kar yağışı nihayet başladı.
Başkent'te beklenen kar
27 Ocak 2010 / 21:48 Güncelleme: 28 Ocak 2010 / 00:06

İstanbul'u günlerdin etkisi altına alan kar yağışı Başkent Ankara'da akşam saatlerinde başladı. Yazın su sıkıntısı yaşanmaması için hayati değerde olan kar günlerdir merakla bekleniyordu.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, Ankara'da kar yağışının zamanla kuvvetlenerek etkisini arttırmasının beklendiği bildirildi. Yetkililerin ve vatandaşların başta ulaşım olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin ekipleri özellikle kentin yüksek kesimlerinde ve ana arterlerde karla mücadele çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kentin Cinnah Caddesi gibi dik yokuşlarında ulaşımda aksamalar yaşandı. Çok sayıda aracın kayması sonucu Cinnah Caddesi'nde trafik zaman zaman durdu. Kar ve buzlanma nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Yetkililer, sürücülerin dikkatli olmalarını, kış şartlarına uygun hale getirmeden araçlarını trafiğe çıkartmamalarını istedi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler