YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent Ankara'ya yeni bir amblem hazırlanıyor
Gökçek: Amblemi AK Parti grubunun da onayına sunacağız
Başkent Ankara'ya yeni bir amblem hazırlanıyor
22 Mayıs 2009 / 10:58 Güncelleme: 22 Mayıs 2009 / 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentin amblemi ile ilgili kamuoyunun kabul ettiği bir sanatçının tasarımından yararlanacaklarını belirterek, konuyu gelecek ay Büyükşehir Belediye Meclisi'ne getireceklerini söyledi.


Gökçek, amblemin, Büyükşehir Belediye Meclisinde AK Parti grubunun da onayı ve benimsemesiyle belirleneceğini ifade etti.


Ankara'nın ambleminin her açıdan önem taşıdığını dile getiren Gökçek, "Çankaya Belediyesinin amblemini nasıl Çankaya Belediyesi belirliyorsa, Ankara Büyükşehir Belediyesinin amblemini de Büyükşehir Belediyesi seçer. Kabul etmek zorundalar. Bizim dediğimiz olur. Demokrasi budur ve hazımsızlık yapılamaz" dedi.


Gökçek, başkentin amblemi ile ilgili kamuoyunun kabul ettiği bir sanatçının tasarımından yararlanacaklarını belirterek, konuyu gelecek ay Büyükşehir Belediye Meclisine getireceklerini söyledi.


Farklı görüşü taşıyan belediye başkanlarıyla da aynı çatı altında uyum içinde Büyükşehir Belediye Meclisinde çalışmayı istediklerini ifade eden Gökçek, "CHP'lilerle el sıkışıyoruz, güzel ifadeleri var. Uyumlu bir çalışma ortamı ümit ediyoruz. Ancak CHP'li belediyelerle uyum içinde sürdürüleceği söylenen çalışma ortamı 6 ay sonra çatışmaya dönüyor" dedi.


ANKARA'NIN SUYU


Suya zam yapmayı düşünmediklerini bildiren Gökçek, Ankara'nın barajlarında 550 milyon metreküp su bulunduğunu belirtti. Mevcut suyun 480 günlük kullanıma eşit olduğunu ifade eden Gökçek, Kızılırmak suyunu rezerv olarak tuttuklarını söyledi. Gökçek, Kızılırmak'tan getirilen suyun sülfat ve klor oranının damak lezzeti açısından gösterdiği farklılık dışında herhangi bir sorun oluşturmadığı görüşünü ifade etti.


Su konusunda Gerede Projesi kapsamında çalışmaların sürdüğünü anlatan Gökçek, "Gerede için ihale yapacağız. Ayrıca Ankara'ya bazı derelerden de barajlara su aktarılması konusunda çalışmalar sürüyor. Ankara çayının ıslahı çalışmaları sürüyor" dedi.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler