YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkanlık için köy köy gezilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği ve her fırsatta dile getirdiği başkanlık sisteminin tanıtılması için AK Parti teşkilatları atağa geçiyor. Teşkilatlar gece gündüz çalışacak ve köy köy gezerek sistemi anlatacak.
Başkanlık için köy köy gezilecek
09 Ocak 2016 / 10:15 Güncelleme: 09 Ocak 2016 / 13:31

AK Parti’nin bugüne kadarki en kapsamlı çalışması, başkanlık sistemine geçişe destek için yapılacak.

Medya aracılığıyla başkanlık sisteminin yararlarını ayrıntılı olarak anlatacak olan AK Parti, miting, anket, birebir temas ve en önemlisi arama konferansları ile halka sistemi aktaracak.

AK Parti kulislerinde bunun için köy köy gezilebileceği ve hatta telefon aracılığıyla geniş bir kesime ulaşılmasının hedeflendiği dile getiriliyor. 
 
SEZER - ECEVİT ÖRNEĞİ

Başkanlık Sistemi'ne destek için AK Parti kadın kolları da ev ev gezecek ve çalmadık kapı bırakmayacak. Halkla birebir temasta yeni Anayasa'nın ve Başkanlık Sistemi'nin gerekliliği anlatılacak. 

Başkanlık Sistemi'nin ülkenin geleceği için ve yeni krizler yaşanmaması için şart olduğunu vurgulayacak olan AK Partililer, geçmiş yıllarda dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakanı Bülent Ecevit arasındaki büyük krize neden olan olayı örnek gösterecek. 
 
MUHTARLARA OLUMLU YANIT

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Başkanlık Sistemi'ne yönelik çalışmaları yakından takip edecek.

Öncelikle toplumsal mutabakatın sağlanmasını isteyen Erdoğan da katılacağı toplantılar ve açılışlar aracılığıyla Başkanlık Sistemi'ne destek isteyecek. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı muhtarlar toplantısı da bunun en önemli zeminlerinden birini oluşturacak. Geçen hafta yapılan toplantıda muhtarlar Erdoğan’ı Başkanlık Sistemi'ni anlatması için illerine davet etti. Erdoğan da muhtarlara olumlu yanıt vererek bu konuda ciddi bir çalışma yapıldığının mesajını verdi.
 

MİLLİYET

menfaat
 // yozgat
Millet işini gücünü buldu da şimdi bu kaldı. Herkes kendi menfaatine çalışıyor. Maksat diğer partilerle yüz göz olmadan istediği yasayı çıkarmak. Benim açımdan en büyük problem işsizlik. Sırf askerlik yapılmadığı için asgari ucretle bile iş bulamiyoruz. Böyle konulara şimdi çare bulunamiyor, başkanlık gelince ne değişecek. Diğer partiler istihdam için çıkarılan yasalara da muhalafet değiller ya....
09 Ocak 2016 11:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler