YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkandan şok sözler...
Ergenekon davasının 82. duruşmasına mahkeme başkanı Köksal Şengün'ün sözleri damga vurdu.
Başkandan şok sözler...
27 Eylül 2010 / 15:45 Güncelleme: 27 Eylül 2010 / 15:47

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, tutuklu sanık Mustafa Balbay'ın, "Küresel ısınmayı ne zaman Ergenekon'a yıkacaklar? merak ediyorum." sözüne, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, "Mümkündür." karşılığını verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 82. duruşmasına, tutuklu sanıklar eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, İbrahim Özcan, Ersin Gönenci ve Mustafa Dönmez katılmadı. Gazeteci Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 27 sanık ile tutuksuz yargılanan Noyan Çalıkuşu ve Hüseyin Keskin duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada usul hakkında konuşmak istediğini belirten tutuklu sanık Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay, geçen 20 günlük süre içerisinde çok şeyin konuşulduğunu söyledi. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal tarafından "Babamı Ergenekon öldürdü" iddiasına değinen Balbay, "Geçitli'deki mayın saldırısına 'Ergenekon'un işi' denildi. Kamuoyundaki en ufak bir gelişmeyi bu davadan bilme geleneği başladı. Küresel ısınmayı ne zaman Ergenekon'a yıkacaklar merak ediyorum." dedi.  Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün ise Balbay'ın sözlerine, "Mümkündür." diye karşılık verdi.

Konuşmasına devam eden Balbay, "Gazetecilerle yapılan diyaloğun ardından kalemlerin susmasının silahların susmasından daha da önemli olduğu anlaşılmakta. Barış ortamı yaratılmak için bize, burada tutulmamız rolü biçilmiş. Barış akıllı insanların işidir. Kin tutan bir insan değilim. Ama burada kin büyüyor." ifadelerini kullandı. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler