YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkana 'sen kimsin?' dedi tokadı yedi İZLEYİN
Kabotaj Bayramı'na başkanın tokadı damgasını vurdu
Başkana 'sen kimsin?' dedi tokadı yedi İZLEYİN
02 Temmuz 2009 / 21:02 Güncelleme: 02 Temmuz 2009 / 00:00

Zonguldak'ın Kozlu Beldesi'nde düzenlenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarında iki grup arasında çıkan kavgaya, bağımsız belediye başkanı Ali Bektaş müdahale etti. Başkan Bektaş, "Sen kimsin?" diyerek çıkışan bir gence tokat attı. Polis, kavgayı güçlükle önledi.


Kabotaj bayramı, Kozlu'da bu yıl ilk kez kutlandı. Kutlamalar kapsamında Kozlu Barınağı'nda yüzme, kürek çekme, motor, ördek ve top yakalama ile halat çekme ve yağlı direk yarışmaları yapıldı. 50 metre bayanlar yüzme yarışması sırasında, yarışmayı izleyen iki grup arasında bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Polis kavgaya müdahale ederken, yarışları izleyen bağımsız Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş da tarafları ayırmak istedi.


Başkan Bektaş, kavga eden gruptaki gençlerden birisinin, "Sen kimsin?" diye çıkışarak kendisine küfür etmesine tokatla karşılık verdi. Kalabalığın arasındaki gence polislerin arasından tokat savuran Başkan Bektaş, çevredeki vatandaşlar tarafından sakinleştirildi. Bu sırada kavga eden gençlerden bir grup, "Sen babalığını yapsana. Halkın babası değil misin?" diyerek Başkan Bektaş'a tepki gösterdi. Yaklaşık 10 dakika süren iki grup arasındaki gerginlik, polisin müdahalesiyle önlendi. Kavganın ardından yarışları izlemeden barınaktan ayrılan Başkan Bektaş, kavgayı ayırmak isterken, gruptaki bir kişinin kendisine "Sen kimsin?" diyerek küfür ettiğini, bu yüzden sinirlendiğini söyledi.


Kavganın ardından devam eden etkinliklerden en fazla ilgiyi yağlı direk ve ördek yakalama yarışları gördü. Denize atılan ördeği 20 kişi arasından Yenal Uncu yakaladı. Yağlı direk yarışmasında ise Batuhan Eliyazı, 11 metre uzunluğundaki direğin ucundaki Türk bayrağını almayı başardı. Dereceye girenlere madalya verildi.


Kilimli Beldesi'ndeki Hisararkası Limanı'ndaki yarışlarda da ilginç görüntüler oluştu. Denize atılan ördeğin peşinden 30 kişi denize atladı. Ancak, yaklaşık 15 dakika yüzmelerine rağmen ördeği kimse yakalayamadı. Bunun üzerine ördeğe en fazla yaklaşan Gökhan Yılmaz birinci ilan edildi. Yağlı direk yarışmasında ise, kendisinden büyüklerle mücadele eden 16 yaşındaki Fatih Yıldırım, direğin ucundaki bayrağı almayı başardı. Birinci olanlara Cumhuriyet altını hediye edildi.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


 GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler