YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan'a 'pardon' dediler
Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı açıklama yaptı.
Başkan'a 'pardon' dediler
01 Ekim 2010 / 17:24 Güncelleme: 01 Ekim 2010 / 17:47

Bursa'da, bir operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Tamamen isim benzerliğinden olan bir konudan, bir araştırmadan dolayı benim de bilgime müracaat edildi'' dedi.

Yazıcı, emniyet binasından çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ''İfade verdik. Ve kendileri de çıkarken, bunun bir yanlışlık olduğunu söyleyip, özür dilediler'' diye konuştu.

Yazıcı, bir gazetecinin, ''(Pardon) filmine benzer bir şey mi oldu?'' yönündeki sorusuna, ''Pardondan da ileri. Bir insanı böyle bir yerde ifadeye çağırırken, çok iyi incelenmesi lazım. Evrakların da tam tekmil incelenmesi lazım'' yanıtını verdi.

''Bununla ilgili hukuki süreç başlatacak mısınız?'' sorusuna karşılık Yazıcı, ''Bakalım'' diye yanıtladı.

İbrahim Yazıcı, ''Yanlışlık nereden kaynaklandı?'' sorusu üzerine ise ''Ben ne bileyim, oraya sorun'' dedi.

Açıklamanın ardından, İbrahim Yazıcı ve Bursaspor Yönetim Kurulu üyeleri emniyet binasından ayrıldı.

-AVUKAT YAZICI'DAN AÇIKLAMA-

Bursaspor Kulübü'nün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi avukat Öztürk Yazıcı, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasına ilişkin, ''İbrahim Yazıcı'nın ifadesi alınması istenen başka bir İbrahim Yazıcı'nın yerine yanlışlıkla gözaltına alındığı belli oldu'' dedi.

Yazıcı, emniyetten çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, İbrahim Yazıcı'nın ''Yanlışlıkla'' gözaltına alınmasından dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

''İbrahim Yazıcı'nın, ifadesi alınması istenen başka bir İbrahim Yazıcı'nın yerine yanlışlıkla gözaltına alındığı belli oldu'' diyen Yazıcı, şunları kaydetti:

''Bundan dolayı üzgünüz. Tamamen bir 'pardon' meselesi oldu. Bu konuyla ilgili emniyet müdürlüğü de bir açıklama hazırlığı içinde. Evveliyatta da söylediğimiz gibi bizim başkanımızın herhangi bir ihaleye girmesi, herhangi bir ihalede yolsuzluğa karışması, telefon açması veya telefon alması gibi bir olay söz konusu değil. Tamamen Türk işi...Bir isim benzerliği, bir şirket ismi benzerliğinden dolayı sabah gözaltına alındı. Birkaç saat içinde delilleri topladık ve ibraz ettik. İstanbul Ticaret Sicili'nden bir başka İbrahim Yazıcı'nın kayıtlarını çıkardık. Asıl aradıkları İbrahim Yazıcı'nın kayıtlarını çıkardık verdik. Her şey ortaya çıktı.'' AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler