YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Başkan Perinçek'e selam olsun'
'Başkan Perinçek'e selam olsun'
09 Mart 2010 08:53
Talat Paşa Komitesi'nin düzenlediği toplantıdan ilginç açıklamalar...

İşçi Partisi'nin (İP) organize ettiği Talat Paşa Komitesi'nin Ermeni tasarısını görüşmek üzere yaptığı toplantıya ilginç açıklamalar damgasını vurdu.

Ergenekon'un tutuksuz sanıkları Kemal Alemdaroğlu ve emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ın da katıldığı toplantıya eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş başkanlık etti. Konuşmasında İP liderinin cezaevinde bulunmasına atıf yapan Denktaş, "Asıl başkanımız Doğu Perinçek'e selam gönderiyorum." dedi. Toplantıda tuhaf önerilerin dile getirilmesi üzerine de Denktaş uyardı: "ABD'ye ambargo uygulamak, İncirlik'e el koymak, bunlar bizi aşar."

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Doğu Perinçek'in genel başkanı olduğu İşçi Partisi (İP) tarafından organize edilen Talat Paşa Komitesi Danışman Kurulu'na eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş başkanlık yaptı. Komitenin gündeminde ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilen Ermeni soykırımı iddiası vardı. Rauf Denktaş'ın, kapanış konuşmasında, "Asıl başkanımız Doğu Perinçek'e selam gönderiyorum." ifadesini kullanması dikkat çekti.

The Marmara Otel'de geçtiğimiz cuma günü düzenlenen programa Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, TEMA Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. Hayrettin Karaca, Prof. Dr. Enis Öksüz, Doç. Dr. Emin Gürses, Prof. Dr. Osman Şadi Yenen, Prof. Dr. Tolga Yarman, Prof. Dr. Ahmet Ercan, Prof. Dr. Nurşen Yazıcı, Prof. Dr. Mahir Aydın ile çok sayıda komite üyesi katıldı. Komite'de üyeler sırasıyla kürsüye çıkarak, soykırım iddialarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda önerilerde bulundu. Üyeler, ABD ile ilişkilerin askıya alınması, İncirlik Hava Üssü'nün ABD uçaklarına kapatılması, ABD mallarına boykot ile Ermenistan'la imzalanan protokolün çöpe atılmasını istedi. Üyeler işi abartınca Komite Başkanı Rauf Denktaş, konuşmacıları uyarmak zorunda kaldı: "Arkadaşlar burası bir komite ve bizler komite üyesiyiz. Ancak arkadaşlarımız hükümet üyesi gibi davranıyor. Bizler sadece öneride bulunabiliriz. Ancak konuşulanlara bakıldığında bizi aşan konulara giriyoruz. ABD'ye ambargo uygulamak, İncirlik Havaalanı'na el koymak ya da yasa tasarısını geri göndermek bunlar bizi aşar. Bunlar hükümetin yapacağı işlerdir. Biz 'yapacağız' ya da 'yapıyoruz' dersek bu doğru olmaz. Bizi aşan konulara girmeyelim." Programın sonunda tekrar söz alan Rauf Denktaş, komiteye başkanlık yaptığı için memnun olduğunu dile getirdi. Denktaş, komitenin daha önceki başkanı Perinçek'e şöyle selam gönderdi: "Asıl başkanımız Doğu Perinçek'e selam gönderiyorum."

Zaman

Denktaş aynı Demirel gibi yuvarlamış !
 // salih
Perinçekle ortaklığı neymişte başkanım demek zorunda kalmış ? Bu gibi çıkışları bize Demirel'i hatırlattı da aceba ortak noktaları nerelere kadarmış ? İP'le gündeme gelme ihtiyacı ne olabilir ? Sn.Denktaş siz kimden yanasınız yoksa siz o takımın kaptanı mısınız ? Çok meşhur kişilere başkanlık yapmışsınız Anavatana vefa göstermişsiniz ! Yediğine içtiğine yazıklar olsun para elden su gölden haydi bakalım ucu nereye çıkacak...
09 Mart 2010 12:36
Onlarda bizden
 // Tuncer Someren
Ne yaptıkları belli ne yapmadıkları oradada fitne fesad tuhaf açıklamalar bizden aşağı olmadıklarınımı ispatlıyorlar nedir. Hatırımda kalan Türkiye'den giden imam aylardır burdayım kimse nikah kıydırmaya gelmedi bu nasıl evlilik sayılmaz zina olur doğan çocuklarda zina mahsulü deyince apar topar Türkiye'ye şey edilmişti.Böyle bir anlayış galiba....
09 Mart 2010 10:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler