YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Başka iktidar olsaydı...'
Devlet Bakanı Bülent Arınç, Bursa'nın İnegöl ilçesinde halka hitap etti. Arınç, 'Başka iktidar olsaydı 9 yılda 9 kez yerinde yeller eserdi.' dedi.
'Başka iktidar olsaydı...'
16 Nisan 2011 / 16:20 Güncelleme: 16 Nisan 2011 / 16:39

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Başka bir iktidar olsaydı 9 yılda 9 kez yerinde yeller eserdi. Geçmişe bakarsanız hiçbirinin ayakta duramadığını gördük'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, eşi Münevver Arınç ile geldiği İnegöl'de, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile partisinin Bursa milletvekilleri ve adayları tarafından karşılandı.

İnegöl İlçe Başkanlığı önündeki alanda vatandaşlara hitap eden Arınç, 12 Haziran genel seçimlerinde Bursa'dan en büyük zaferi ilan edeceklerini söyledi.

Arınç, partililerin Bursa ve İnegöl'ün refah içinde yaşaması için AK Parti'nin üçüncü dönem iktidarında büyük sorumluluk alacağına inandığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Hepinizi alnınızdan öpüyorum. 2001 yılında kurulmuştu, seçime girdik, yanımızda 10, 20 ve 50 yıllık partiler vardı. Parlamentoda ne kadar parti varsa, hepsi dışarıda kaldı. AK Parti, 16 aylık iken tek başına iktidara geldi. 2004'te yerel seçimler yapıldı. Yüzde 75'ini kazandık. Bursa Büyükşehir olmak üzere belediyelerin çoğunda AK Partili arkadaşlar görev aldı. Burada Hikmet Şahin'i rahmetle anıyorum. Çok güzel hizmetler sundular. Bunları yakinen biliyorum. Allah ona rahmet etsin, Cennet'e koysun. Arkada kalanlarına akrabalarına ve İnegöl'e sabırlar versin.''

Arınç, 2004'te 16 büyükşehirin önemli bölümünü, 81 ilin 57'sini AK Partinin kazandığını hatırlatarak, Bursa'nın, AK Parti'ye en büyük desteği verdiğini vurguladı.


-''BAŞKA BİR İKTİDAR OLSAYDI...''-


2007 genel seçimlerinde yüzde 47 oy aldıklarını, sandığa giden iki kişiden birinin AK Parti'ye oy verdiğini anımsatan Arınç, şöyle devam etti: 

''Yine Bursa en büyük desteği AK Parti'ye verdi. Sizler destek oldunuz, omuz verdiniz, çalıştınız ve yine başarı kazandık. 2009 mahalli seçimleri. Büyükşehiri kazandık, yüzde 75 belediyeler AK Parti'ye verildi. Hizmetlerinden memnuniyet vardı. Türkiye'de kazandığımız başarıların en ön sırasında Bursa vardı. İki önemli referandum geçirdik. Şimdi daha zorlu referandum yaptık. Bütün muhalefet 'Hayır'da birleşti. Hatta bazıları tehdit etti. Buna rağmen yüzde 58 ile Türkiye ortalamasının aynısı Bursa'da 'Evet' olarak çıktı. Ne mutlu sizlere. İki referandum, iki genel ve iki belediye seçimleri ve iktidardayız. Allah'a şükürler olsun. Rabbım bu nimeti bize lütfetti. Milletimize teşekkür ediyoruz. Bize destek oldu, dualarını eksik etmedi, arkamızda duruyor. Başka bir iktidar olsaydı 9 yılda 9 kez yerinde yeller eserdi. Geçmişe bakarsanız hiçbirin ayakta duramadığını gördük. Halbuki bizim için neler yapmışlar ne planlar yapmışlar, bizi alaşağı etmek için ne hesaplar içine girmişler ama korkmadık, yılmadık Allah'a dayandık, millete güvendik. Bugün bütün hesapları bozulmuş durumda. Türkiye demokratikleşiyor, özgürleşiyor, artık vatandaş arasında ayrımcılık kalmadı. Herkes kıyafetini giyebiliyor, düşüncesini rahatlıkla ifade ediyor.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler