YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Basın çalışanlarına büyük kolaylık
Basın çalışanlarına büyük kolaylık
21 Mart 2012 13:07
Basın çalışanları artık trafiğe takılmayacak.

Basın trafik kartı sahiplerine trafikte kolaylık sağlayan yeni düzenlemeye ilişkin protokol, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalandı.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Genel Müdürlük Basın Merkezi'nde düzenlenen imza töreninde, basın mensuplarının uygun ortamda görev yapmaları için gerekli imkanların sağlanmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Karakaya, bu kapsamda imzalanacak protokolle Basın Trafik Kartı sahiplerine güzergah ve kavşaklarda geçiş kolaylığı, trafiği aksatmamak şartıyla durma, duraklama ve park etme gibi kolaylıklar sağlanacağını bildirdi.

Murat Karakaya, ''Yeni protokolle basın mensuplarımızın görevleri sırasında trafik açısından sıkıntı yaşamayacaklarını tahmin ediyorum. Çünkü bu protokolün uygulanmasında değerli emniyet mensuplarımızın gereken hassasiyeti titizlikle göstereceklerine inanıyorum'' diye konuştu.

Yeni basın trafik kartlarını da tanıtan Karakaya, bu kartların kişiye özel olacağını ve üzerinde sahibinin fotoğrafının yer alacağını belirtti. Karakaya, taşınması daha kolay olan yeni kartların, ücretsiz dağıtılacağını bildirdi.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş da basın çalışanlarının kamu görevini yerine getirdiklerini, bu nedenle basına görevini yerine getirirken gerekli kolaylığı göstermek durumunda olduklarını ifade etti.

Basın çalışanlarına, yoğun trafikte öncelik tanınacağını kaydeden Baş, ''Biz basın mensuplarına, görevlerini yerine getirirken, göreve gitmeleri koşuluyla her türlü kolaylığı sağlayacağız'' dedi.

Konuşmaların ardından daha sonra Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ile Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Basın Trafik Kartı Protokolü'nü imzaladı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler