YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Basılan karakola kahreden telefon
İlk saldırıdan sonra karakoldan dışarı çıkmaya çalışan askerler ateş altında kalarak şehit oldu. Edinilen bilgilere göre, teröristler ilk olarak komutanın odasını hedef aldı.
Basılan karakola kahreden telefon
03 Mayıs 2010 / 15:39 Güncelleme: 03 Mayıs 2010 / 15:50

Zaman gazetesinden Ali Haydar Gözlü'nün haberinde saldırıyla ilgili çarpıcı detaylar veriliyor. Karakola düzenlenen saldırı şöyle gerçekleşti: Yaklaşık 50-60 kişilik terörist grup saat 22.45 sularında baskın yaptı. İlk önce karakol komutanının odasını hedef alan terörist grup, Türkçe ve Kürtçe olarak 'Karakol komutanınız öldü, sizler de ölmeden teslim olun, karakol düştü' diyerek askerlerin teslim olmasını istedi.

"ASLANLARIM YAVRULARIM"

Buna karşılık saldırı sırasında karakol dışında olan tim komutanı astsubay, "Aslanlarım, yavrularım, bu şerefsizleri öldüreceğiz, korkmayın ." diyerek askerleri cesaretlendirdi. Çatışma özellikle 45 dakika yoğun bir şekilde sürdü. Karakolun içine kadar giren teröristler, saatlerce burada kaldı.

GÜLEREK "YİNE GELECEĞİZ" TELEFONU

Olay sırasında yaralı askerler saatlerce takviye ekibin gelmesi için bekledi. Askeri birlikler ancak sabahın ilk ışıklarıyla geldi. Tunceli Devlet Hastanesi'nden 3 ambulans ve 10 kişilik sağlık ekibi bile takviye güçlerden daha önce geldi.

Saldırı sabahında karakolu tekrar arayan PKK'lı kadın terörist gülerek, "Yeni komutanınız kim oldu, yine geleceğiz." ifadesini kullandı. Saldırı sonrasında karakol binasında patlamamış el bombası bulunurken, barut kokusu halen hissediliyor. Zaman
 

Herşeyi hazır almayı alışkanlık haline getiren paşalarımız.
 // ugur kayabas
Polislerin bile motorize ekibi varken bu gibi koşullar için TSK nın neden belirli yerlerde motorize birlikleri yok? İhtiyaç olduğu bu gibi durumlardan belli oluyor. Bir de mayınlar için önünde kamerası olan ve arkadaki araçla kumanda edilerek kullanılan bir araç daha yapın varsa mayın o insansız araç patlasın. Bunu yapmak zor değil. Bu gibi acil durumlarda işe yarar. Uzaktan kumandayla patlamalar için sinyal kesiciler kullanılıyor....
03 Mayıs 2010 16:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler