YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başdanışmanı hangi partiye destek verdi?
Başdanışmanı hangi partiye destek verdi?
07 Haziran 2011 21:16
Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Başdanışmanı Ali Cihangir Ekici, AK Parti'ye destek verdi.

Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ''(Eski BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun) Tüm amacı Türk milletinin onurunu, gururunu, birliğini, bağımsızlığını savunmak, bunu başarmaktı. Biz de aynı şeyi söylüyoruz, farklı bir amacımız yok'' dedi.

Yazıcıoğlu'nun bir dönem başdanışmanlığını yapan, Eski BBP İzmir İl Başkanlarından Ali Cihangir Ekici, AK Parti Bornova Seçim Bürosu'nda Yıldırım ile görüştü, bir grup eski BBP'liyle AK Parti'nin taahhütlerini desteklediklerini söyledi.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, farklı siyasi tercihlere saygı duyduklarını belirterek, İzmir'in topyekun kalkınması, kayıp yıllarının telafisi adına birlik beraberlik olunması gerektiğini vurguladı. Ekici'ye bu konuda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür eden Yıldırım, şöyle konuştu:

''Bizim hayat tarzımız, dünyaya, ülkeye bakışımız bir. Merhum Yazıcıoğlu ömrünü bu işe verdi. Türk milletinin birliği, beraberliği, yüce değerleri için hayatı boyunca mücadele etti, hapis yattı. Tüm amacı Türk milletinin onurunu, gururunu, birliğini, bağımsızlığını savunmak, bunu başarmaktı. Biz de aynı şeyi söylüyoruz, farklı bir amacımız yok. O bakımdan güç birliği içinde olmak, onun hatırasını en iyi şekilde yaşatmak hepimizin ortak hedefi olmalı. Ülkenin vazgeçilmez ilkeleri, esasları var. Ay yıldızlı bayrağımız 74 milyon insanı birbirine bağlayan en büyük değerimiz. Tek devlet, tek vatan, tek ülke dedik. Bu konuda bin yıllık ahdimiz var. Anadolu topraklarına ayak bastığımızdan bu yana, bundan sonra da sonsuza kadar bu idealleri gerçekleştireceğiz. Bunu birlikte başaracağız.''

Yıldırım, Türkiye'yi zafiyete uğratacak hiçbir oluşum içinde yer almayacaklarını kaydederek, ''Bu anlamda BBP'nin efsane başkanı Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere, onun ideallerini yaşatmaya çalışan tüm kardeşlerimizle aynı değerleri paylaşıyoruz, farkı olduğumuz hiçbir şey yok'' dedi.

Ekici ise ''Yıllarca MHP'de siyaset yaptınız, BBP İl Başkanlığı yaptınız, Yazıcıoğlu'nun başdanışmanlığını yaptınız. Şimdi neden AK Parti '' şeklindeki soru üzerine ''Bu hükümetin, AK Parti'nin taahhütlerini destekliyoruz. Yeni anayasa, ileri demokrasi, darbe yasalarının, hükümetlerinin olmadığı yeni gelecek için destek verdik. Çıkış yolu için AK Parti'yi önder seçtik'' diye konuştu.

Eski BBP'lilerle sohbet eden, Ekici ile el sıkışan Yıldırım, AK Parti'ye destekleri için teşekkür etti. AA

vefalı adammış!!
 // burak_alp
çok kolay unutan bi milletiz en bariz örneği yazık!!! partiler bir misyon hareketidr lider değişse bile yol dava değişmez varsın oda akp yi desteklesin...umarım bir gün pişman olmaz!!...
08 Haziran 2011 11:36
inansakmı,ne yapsak???
 // ibrahim çelikoğlu
Yıldırım dedinmi?Düşünmen gerek.Çünkü kekeliyor.Doğrudan konuşmayıp kekeleyen,doğru konuşurmu?Bilemeyiz.Bildiğimiz on senemiz gitti.Geri gelmez......
07 Haziran 2011 21:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler