YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'un okul arkadaşı karara isyan etti
Başbuğ'un okul arkadaşı karara isyan etti
05 Ağustos 2013 19:25
Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un okul arkadaşlarından Selahattin Kızıldemir, 'Madem suçluydu niye 2 sene boyunca askeri gücü onun eline verdiler?' dedi.

Ergenekon davasından yargılanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un ‘müebbet hapis’ cezası almasını değerlendiren Afyonkarahisar’daki okul arkadaşlarından Selahattin Kızıldemir, “Hakkın kestiği parmak ağarmaz, ama madem suçluydu niye 2 sene boyunca askeri gücü onun eline verdiler? Bende onu sorarım” dedi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un müebbet hapis cezası alması memleketi Afyonkarahisar’da üzüntüye neden oldu. Başbuğun öğrenim gördüğü 27 Ağustos İlköğretim Okulu’ndaki sıra arkadaşlarından ayakkabı tamircisi Selahattin Kızıldemir, haberi aldıktan sonra diğer arkadaşları ile birlikte derin bir üzüntüye girdiklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Çok üzüldük saat 15.00’da aldık haberi. Bugüne kadar hiç haber alamamıştık. Biz sanıyorduk ki kurtulacak, çıkacak, beraat edecek sanıyorduk. Ama müebbet hapis aldı. Çok üzüldük, diğer arkadaşlarımızla birlikte hala üzülmekteyiz. Hakkın kestiği parmak ağarmaz, ama madem suçluydu niye 2 sene boyunca askeri gücü onun eline verdiler? Genelkurmay başkanı yaptılar? Bende onu sorarım. Elimizden bir şey gelmez, ne desek de boş” diye konuştu.

Okul dönemlerinde Başbuğ’un kantin işlettiğini ve kendilerinin de ona yardımcı olduğunu anlatan Kızıldemir, “Genelkurmay başkanı olduğunda görüştük. Geldi hatta biz pilav verecektik bir daha gelseydi ama gelemedi. En son buraya Afyonkarahisar’ın kurtuluşunda gelmişti, yemek verdi bizde gittik orada görüştük” diye konuştu.

Kızıldemir, ‘görüşüne gittiniz mi ya da gitmeyi düşünüyor musunuz?’ sorusuna, “Görüşüne gitmeyi çok düşündük ama soyad tutmadığı için izin çıkmadı. Bundan sonrada görüşmek için girişimde bulunacağız. Görüştürmedikten sonra, bir hassa müebbet cezası aldı. Artık çaresiz. Allah kurtarsın” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler