YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'un kozmik oda açıklaması
Başbuğ'un kozmik oda açıklaması
05 Ocak 2010 11:03
Orgeneral Başbuğ, yılbaşında komutanlara konuştu... İşte Başbuğ'un kozmik oda açıklaması...

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ Karargâh'taki yılbaşı kutlamasında, aramalara ilişkin, “Demokratik tavrımızı gösterdik” dedi. Başbuğ, “İsteseydik Kurul'a girmelerini sorun yapabilirdik” açıklaması da yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast girişimi iddiasının ardından Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Tetkik Kurulu'nda 7 gündür devameden aramalarla ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, çok önemli değerlendirmeler yaptı. HABERTÜRK'ün edindiği bilgiye göre Orgeneral Başbuğ, değerlendirmeleri karargâh personeliyle bir araya geldiği yılbaşı kutlamasında yaptı. “Sırlar Odası” olarak adlandırılan Seferberlik Tetkik Kurulu'ndaki aramalarla ilgili Başbuğ, “Demokratik tavrımız bizim için çok önemli. O nedenle bu soruşturmada hukuki sürece müdahale etmedik. Yasal sürecin gerçekleşmesini bekliyoruz. İsteseydik Seferberlik Tetkik Kurulu'na girmelerini sorun yapabilirdik. Ama demokratik tavrımızı gösterdik” dedi.

‘SABIRLI VE DİKKATLİ'

Başbuğ, son aylarda yaşanan gelişmeleri de, “Üzerimize gelinebilir. Bu süreçte demokratik, sabırlı ve dikkatli olacağız. Demokratik tutumumuzu göstereceğiz. Demokratik tepkimiz sürecek” sözleriyle değerlendirdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın Hâkim Kadir Kayan'ın “Sırlar Odası”nda rahat çalışması için özen gösterdiği ve Kayan'ın çalışmasına müdahale edilmemesi, istediği her bilgi ve belgeye ulaşmasında kolaylık sağlanması talimatı verildiği belirtiliyor.

Habertürk

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler