YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'la ilgili bomba karar
Başbuğ'la ilgili bomba karar
31 Aralık 2011 00:23
13.Ağır Ceza Mahkemesi, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında gereğinin yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasına karar verdi.

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkların savunmalarıyla ilgili beyanlarında ve belgelerde adı geçen Genelkurmay eski  Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkına gereğinin takdir ve ifası için Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasını karara bağladı.

BAŞBUĞ'A SUÇ DUYURUSU

Sanıkların savunmalarında ve belgelerde adı geçen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında gereğinin takdir ve ifası için (Suç duyurusunda bulunulmasına) Yetkili Cumhuriyet Savcılığına yazı yazılmasına ve yazılacak yazıya duruşma tutanakları ve ilgili belgelerin eklenmesine karar verildi.

Mahkeme, Genelkurmay Başkanlığından andıç hazırlama yönergesi mevcut ise istenmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca internet andıcı ve eklerinin de gönderilerek bunların askeri yazışma usullerine uygun olup olmadığının sorulmasını hükme bağladı.  AJANSLAR
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler