YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'dan tarihi itiraf
Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, PKK'nın empati kurulmayarak yapılan yanlışlarla güçlendiğini söyledi.
Başbuğ'dan tarihi itiraf
13 Ocak 2015 / 08:30 Güncelleme: 13 Ocak 2015 / 09:40

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Gaziantep Bir Düşünce Grubu tarafından düzenlenen 'Atatürk ve Cumhuriyet' konulu söyleşiye katıldı.

Diyarbakır Cezaevi'nde yapılan yanlışlar PKK'yı güçlendirdi
 
Konuşmasında karşılıklı anlayış ve empati kurulmasının önemli olduğunu vurgulayan Başbuğ, PKK'nın empati kurulmayarak yapılan yanlışlarla güçlendiğini öne sürerek, "Toplumun karşılıklı olarak birbirini anlaması çok önemli. Yapılan hatalardan biriside bu empati kurmamak. Bunun için empati kurmak lazım. Türkiye'de hatalar yapıldı ve maalesef empati yapılmadı, yanlışlıklar yapıldı.

Sadece bir konuda değil, her konuda. Bakın bir PKK terör örgütü gibi başımızda bela var. Ama bakıyorsunuz 80'li yıllarda Diyarbakır Cezaevi'nde yapılan yanlışlıkların PKK'nın güçlenmesinde ne kadar önemli rol oynadığını görüyorsunuz. Keşke o zaman bu hatalar yapılmasaydı' şeklinde konuştu.

12:00
 // muşlu rıdvan
sen aglama duvarına yarım kalan aglamalara devam at.cunku sen bu hukumete zamanında kumpasın basıydın...
13 Ocak 2015 12:00
sadece bu mu
 // aysel
paşam bu millet sizi çok seviyor, hatalarınıza rağmen seviyor. sadece pkk değil paralel belasıda sizin hatalarınız yüzünden. insanları inancından dolayı dışladınız, bunu kullanan paralel yapı güçlendi, halk tarafından desteklendi çünkü kendi ordusunda çocuğunun yemin törenine giremeyen anneler yarattınız. yani paraleli sizde güçlendirdiniz....
13 Ocak 2015 Salı 11:00
evet paşa sadece o kadarmı...
 // atiker
türkiye son üç beş yıldır millileşme adımlarını küçükde olsa atmaya başladı orduyu yönetenlerin bir çoğu başkalarının aklının gereğini yerine getirdi sizlerde öyle pkk yı bu devletin derin denilen satılmış unsurları kurdurdu dağa çıkardı ve bu günlere taşıdı şimdide paralel belası senin ağlama duvarındaki pozların insanları diksindirdi derin düşünmeye sevketti emrinizde bulunan bu vatanın çocuklarının sizler için hiç bir değeri yoktu ihtilaller muhtıralar yaptınız refah içerisinde hesap vermeden...
13 Ocak 2015 Salı 10:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler