YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'dan sakal talimatı
Genelkurmay Başkanlığı, orduevi ve askeri tesislere sakallı giriş yasağını yumuşatmak için çözüm arayışına girdi
Başbuğ'dan sakal talimatı
09 Haziran 2010 / 11:10 Güncelleme: 09 Haziran 2010 / 11:11

Bizzat Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un bilgisi ve talimatı üzerine bu konuda mevzuatın değiştirilmesi için Genelkurmay Karargâhı'nda çalışma başlatıldı.

Bu çalışma çerçevesinde, sakallı olduğu ve kılık kıyafetleri nedeniyle vatandaşlara karşı çok katı uygulanan yasaklar, daha hoşgörülü bir tutumla değiştirilecek. Askeri kaynaklar, “Uygulamada karşılaşılan sıkıntıların giderilmesi, hiç değilse en aza indirilmesi için neler yapılabilir diye mevzuata bakılıyor. Bu konuda bir çalışma yapılıyor. Ancak, ‘mevcut uygulama tavsadı, gevşedi sakallılar da alınıyor' demek için erken.

Çalışma bir sonuçlansın, hep beraber göreceğiz. Bu aşamada, daha hoşgörülü bir uygulama olacağı söylenebilir” dedi. Bakan-milletvekili, emekli general-amiral, subay, şehit babası-yakını da olsa sakallılar askeri gazino, orduevi ve askeri tesislere alınmıyor. Ancak, askeri hastanelere girişte sakallı-türbanlı da olsa kısıtlama en aza indirilmiş bulunuyor (Hürriyet)

YA HEP YA HİÇ !
 // VATANDAŞ
Bu işin azı çoğu olmaz ya serbest olur yada yasak devam eder popilist yaklaşımlar askeriyeye hiç bir şey kazandırmaz asker kendi işine bakar hükümetten yeterlilik ister İngiliz,fransız,alman ordusu gibi kendi savunmasını kendi yapabiliyormu ona baksın bıraksın şu sakalla örtülü ile uğraşmayı halkın kininden başka birşeyini kazanmaz, biz askerimizin savunma gücü ve bağımsızlığına bakarız askeri garnizona girse ne olacak. ...
09 Haziran 2010 15:21
ben çok mahçup oldum...
 // ibrahim çelikoğlu
Yemek başındayken gazinodan kovuldum.Lojmanlarda giriş çıkış kartı verilmedi vs.Dedemin şehit olduğu vatanı zimmetlemişler,sanki babalarının malıymış gibi sümkürüp tükürüyorlar.Anayasaya karşı gelmeleri cabası.Bide levha koymuşlar.Atatürk ilkesine bağlıyor,ruhunu rahatsız ediyorlar......
09 Haziran 2010 12:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler