YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ’dan hükümete tam destek
Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, "Toplum elbette terörle mücadelede, bütün gücüyle yüzde 100 olarak bu siyasi iktidarın, hükümetin arkasında olacak. Bunun başka yolu yok" dedi.
Başbuğ’dan hükümete tam destek
09 Nisan 2016 / 16:30 Güncelleme: 09 Nisan 2016 / 17:23

Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, Bolu'da düzenlenen bir seminerde terör operasyonlarını değerlendirdi. 

Başbuğ vatandaşlara hükümetin arkasında durun çağrısı yaparak, "Bu hükümet bu devleti, milleti idare edecek. 

Başka bir hükümet yok ki. Bu Meclis'ten başka hükümet çıkartamazsınız, realiteleri görmeniz lazım. O halde hükümet bu adımı atacak. Toplum da bütün gücüyle yüzde 100 olarak bu siyasi iktidarın, hükümetin elbette arkasında olacak terörle mücadelede. 

Bunun başka yolu yok. Ama o onu çekiştirir, o diğerini çekiştirir ve o onun aleyhine siyaset yaparsa üzülerek söylüyorum, 'biz şehit haberlerini duymaya daha çok devam ederiz'" dedi.

Başbuğ'un gündeminde, Suriye'deki iç savaş ve terör örgütü PYD'de vardı. Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasının Türkiye için önemli olduğuna vurgu yaptı. Terör örgütü PYD'nin, PKK'nın organik kuruluşu olduğunu söyledi.

Bir oneri
 // Ahmet Aytac
Teror sivil hukumeti kendisine muhattap almak icin siddete basvuruyor. Yapilacak ilk sey, terorle ilgii butun meseleleri derhal Askeri Yargitayla Askeri mahkemelere devretmek. Teroristlerin, Askeri mahkemelerde 'savas suclusu' olarak yargilanmalari gerekir....
09 Nisan 2016 Cumartesi 21:56
 // kadir
helal olsun sana paşa adam gibi adamsın başka söze gerek yok...
09 Nisan 2016 20:52
BRAVO
 // KASTAMONULU
TEBRİKLER HACI...
09 Nisan 2016 Cumartesi 18:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler