YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'dan Erdoğan'a teşekkür
Başbakan Erdoğan'ın eski genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında yaptığı değerlendirme ile ilgili Başbuğ yazılı açıklamada bulundu...
Başbuğ'dan Erdoğan'a teşekkür
06 Ağustos 2012 / 17:46 Güncelleme: 06 Ağustos 2012 / 17:46

''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili beyanlarına ilişkin, ''Hakkımda yapmış oldukları samimi ve gerçekçi değerlendirmeleri için çok teşekkür ederim'' dedi.

Başbuğ'un yazılı olarak yaptığı açıklama, avukatı İlkay Sezer tarafından basın mensuplarına okundu. Başbuğ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 5 Ağustos 2012 günü hakkımda yapmış oldukları samimi ve gerçekçi değerlendirmeleri için çok teşekkür ederim. Görevimiz gereği oluşan mesai arkadaşlığı, birbirimizi oldukça iyi tanıma olanağını da beraberinde getirmiştir. Bu nedenle kendisinden de farklı bir şekilde davranması beklenilemezdi. Sayın Başbakan, yapmış olduğu bu konuşma ile yalnız tutuksuz yargılanma konusuna değinmemiş, bir anlamda özel yetkili savcılar tarafından hazırlanan ve mahkeme tarafından da kabul edilen iddianame ile ileri sürülen suçlamaların 'çok çirkin ve insafsız' olduğunu da açıkça söylemiştir.''

Kamuoyu ve medyanın büyük bölümünün de ilk günlerden beri aynı kanaatte olduğunun da bilindiğini ifade eden Başbuğ, şöyle devam etti:

''Şimdi bu durumda sayın Başbakan'ın bu değerlendirmeleri ve geçtiğimiz hafta içinde tanık olarak mahkemeye gelen Genelkurmay eski Başkanı sayın Hilmi Özkök'ün ifadeleri ışığı altında, iddianameyi hazırlayan iddia makamı ile iddianameyi kabul eden mahkemenin nasıl bir tavır içine girecekleri ve ne yapacakları merakla beklenmektedir.'' (AA) 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler