YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'a ilginç gönderme
Başbuğ'a ilginç gönderme
05 Mayıs 2010 08:30
BBP lideri Topçu: Yazıcıoğluna ulaşamayan devlet, kendi elleriyle yaptığı karakola da mı ulaşamadı?"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un Sarıyayla Karakolu baskınıyla ilgili açıklamalarına ilginç bir göndermede bulundu.

Topçu, "Keş Dağları'nda Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşamayan devlet, Tunceli'nin Nazımiye ilçesindeki kendi elleriyle yaptıkları Sarıyayla Karakolu'na da mı ulaşamadı?" dedi. Partisinin Başkanlık Divanı toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Topçu, her türlü ihmalin masaya yatırılması gerektiğini vurguladı. Bugüne kadar teröristlerin 5 kez baskınına uğrayan Hakkari'nin Şemdinli kırsalındaki Aktütün Sınır Karakolu'na sadece 1 aylık acemi eğitiminden geçirilen 12 kısa dönem askerin gönderildiğini herkesin hatırladığını ifade eden Topçu, terörle 'acemice' mücadele edilemeyeceğini vurguladı. Topçu şöyle konuştu: "Teröre karşı mücadele; istihbarat, takip, tespit ve elebaşlarını imha görevi yapacak, inisiyatif alabilecek ve koyabilecek iyi yetiştirilmiş personelle yapılmalıdır. Çok iyi yetiştirilmiş asker ve emniyet personelinden müteşekkil olacak, tamamen yasal ve hukuk güvencesinde olacak birimler ihdas edilmeli.

Bunlar, terör örgütünün taktik, metot, strateji ve eylem niteliklerini bilen, buna göre vatandaştan teröristi ayıracak ve vatandaşa zarar vermeden enterne edecek yeteneklere sahip olacaktır. Sadece militan unsurlarla değil, onlara lojistik destek ve para veren yurtiçi ve dışı tüm unsurlara karşı, öncesi sonrası veya okyanus ötesi diye ayırmadan etkin ve kararlı mücadele edilmeli."

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler