YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ'a atıfta bulundu
TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner: Tehditler bize yakışmıyor
Başbuğ'a atıfta bulundu
15 Şubat 2010 / 12:38 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 12:48

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, siyasiler ile askerleri itidale davet ederek, toplumu rahatsız edici polemiklerden ve tehditvari beyanlardan kaçınılmasını istedi.

TÜSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu, çalışma programını, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
Toplantıda konuşan Boyner, Meclis'te yaşanan kavga ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un açıklamalarına atıfta bulundu.

Boyner, "İçinden geçtiğimiz kutuplaşma, diyalogsuzluk, canlı izlediğimiz tartışmalar, rahatsız edici siyasi polemik, siyasi sisteme müdahale iddiaları, 'bildiklerimizi anlatırız' tehdidi, adil yargılama sürecinde yaşadığımız vicdan hesaplaşmaları bize yakışmıyor." ifadelerini kullandı.

Boyner, böyle bir arka plan önünde sürdürülebilir büyümeden bahsetmenin, yapısal işletmeden söz etmenin de zor olduğunun altını çizdi.

Boyner, şöyle dedi; "Türkiye'nin potansiyeline ve kendimize inanıyoruz.  Gündemin gerçek önceliklerine dönmesi gerekir. Huzur olmayan bir ortamda refahtan bahsetmek mümkün değil. Bu tür kavgaların 90'lı yıllara gömdük diye biliyorduk. Koalisyonlardan kurtulunca artık, huzur ortamı oluşur diye düşünenler oldu. Ama problem dönemsel değil daha çok yapısal niteliktedir."

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler