YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ: Türk milleti oturup kalksın, dua etsin
Emekli Orgeneral Başbuğ, " Türk milleti oturup kalksın, dua etsin. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu bulmazsınız." dedi..
Başbuğ: Türk milleti oturup kalksın, dua etsin
22 Mayıs 2016 / 00:52 Güncelleme: 22 Mayıs 2016 / 00:54

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Böyle bir orduya sahip olduğu için Türk milleti oturup kalksın, dua etsin. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu bulmazsınız." dedi.

Bazı Türk sivil toplum kuruluşlarınca Frankfurt'taki otelde düzenlenen panelde konuşan Başbuğ, ordunun bir ülke için çok önemli olduğunu söyledi.

BAŞBUĞ DİNLEYİCİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Konuşması esnasında salondaki bir dinleyicinin "Şimdi ordu mu var paşam?" sözlerine tepki gösteren Başbuğ, şunları dile getirdi:

"Hem de öyle bir ordu var ki o ordu 400 tane şehit verdi hanımefendi, siz neden bahsediyorsunuz? Yapmayın, ben geçtiğimiz günlerde Gülhane Hastanesine gittim. Orada Diyarbakır Sur'da çenesinden yaralanmış bir teğmeni ziyaret ettim.

Bana odasına girerken 'Konuşamıyor, zorlanıyor, kanaması oluyor' dediler. Odasına girdik, teğmen bir şeyler anlatmaya çalıştı ve zorlanarak, 'Komutanım, şu anda Sur'da görev yapan arkadaşlarımı yalnız bıraktığım için üzülüyorum.' dedi.

'TÜRK MİLLETİ DUA ETSİN'

Böyle bir orduya sahip olduğu için Türk milleti oturup kalksın, dua etsin. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu bulmazsınız." Başbuğ, "2015 yılının temmuz ayından bu yana Türkiye, şiddetli bir terör sarmalının içine girdi.

Elbette bunun arkasında birden fazla neden var ama bence ana neden, Irak ve Suriye'deki gelişmelerdir. Irak ve Suriye'de olan gelişmeler kritik bir noktada ve nereye gittiği belli değil. Nasıl sonuçlanacağı da belli değil." şeklinde konuştu.

DUA EDENLERİ TSK DAN ATTINIZ
 // **
ŞİMDİDE MİLLET DUA ETSİN DİYORSUNUZ,ASLINDA DEMEK İSTEDİGİNİZ GERÇEK MANADA DUA DEGİL ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYORSUNZ AKLINIZCA MİLLETE AMA O DEVİRLER GEÇTİ,
BORU DEGİL ANLAYACAGINIZ..................
22 Mayıs 2016 Pazar 18:17
DUA ETMEYENLER DUA ETSİNLER
 // KASTAMONULU
MİLLET DUA EDEREK GELDİ BURALARA BAZI HAİNLERE RAGMEN....
22 Mayıs 2016 Pazar 18:04
Zaten ediyor
 // CEM
Zaten bu millet dua ediyor.Duaları kabul olanlar olmasaydı şu an belkide ayakta olamazdık.Ayrıca bu coğrafyada yaşamak zorunda isek şu ankinden daha daha güçlü bir orduya gelecekte daha çok ihtiyaç olacak...
22 Mayıs 2016 Pazar 10:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler