YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ: TSK'ya atılan iftiralar ortaya çıkacak
Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ adliye sonrası açıklamalarda bulundu. Başbuğ, "TSK'ya atılan iftiralar ortaya çıkacak" dedi.
Başbuğ: TSK'ya atılan iftiralar ortaya çıkacak
29 Aralık 2014 / 16:30 Güncelleme: 29 Aralık 2014 / 16:30

Başbuğ, hiç kimseye nefretle bakmadıklarını, intikam duygusu beslemediklerini sadece TSK'ya atılan iftiraların ardında kimin olduğunun ortaya çıkarılmasını istediklerini söyledi.

İşte İlker Başbuğ'un açıklamalarından satır başları:

"İntikam istemiyoruz"

Benim arkdaşlarım suçsuz yere cezaevinde yattı. O zaman dedim ki, biz kişisel nefret duymuyoruz. İntikam duygusu gütmüyoruz. Bizim tek isteğimiz var: Adalet. TSK'ya yapılan iftiralar kimler tarafından yapılmış ve uygulanmıştır. Bu kişiler adil şekilde yargılanmalıdır. Biz bu konuların takipçisi olacağız. Bugün buraya gelmemin ana nedeni de budur.

"Bundan sonraki süreç Savcıların işi" 

2008 - 2010 arası yaşanan haksızlıkları sayın savcıya ilettik. Biz bu sürecin ne savcısıyız ne mahkemesiyiz. Bundan sonraki süreç savcılara kalmıştır. Elbette soruşturma sonrası elde edilecek suçlardan sonra gerekli yerlere iletilecektir.

HSYK başmüfettişiyle görüşmemiz oldu. Kendisine bazı beyanlarımız oldu. Bizim tek amacımız var: TSK personeline yönelik yaşatılan mağduriyetlerin arkasında kimlerin olduğu yargı tarafından ortaya çıkarılması ve bu kişilerin adil şekilde yargılanmasıdır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler