YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ: Sabrımız taşarsa...
Başbuğ: Sabrımız taşarsa...
12 Şubat 2010 09:57
Hedef tahtasındaki kurum çıkış yolu arıyor. Askerin en tepesindeki isim 'üstümüze gelmeyin' mesajı verdi.

"Sabrımız taşarsa biz de bildiklerimizi halkla paylaşacağız. Elimizde pek çok bilgi var. Bunları açıklamak zorunda kalacağız"

Bu sözler dün "yeter yahu" diyen İlker Başbuğ'a ait. Anketlerde güven kaybı yaşadığı ortaya çıkan TSK bundan sonra sözle değil belgeyle konuşacak!.. Darbe iddiaları senaryolar, suikast suçlamaları Başbuğ'u isyan noktasına getirmiş..

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile geçen yaklaşık 5 saatlik görüşmenin birinci kısmını dün köşesinde birbir anlatmıştı Habertürk gazetesinin tepe ismi Altaylı bugün ise o görüşmenin ikinci kısmını yazdı...

Başbuğ'un öfkeli sözlerini köşesine taşıyan Altaylı'nın yazısının önemli bölümleri... 

SOROS VAKFI MI?

Başbuğ bilgi ve belgelerin kimlerle ilgili olduğunu açıklamadı. Ancak Fatih Altaylı'ya göre Genelkurmay turuncu devrimlerin arkasında olduğu ileri sürülen Soros Vakfı üzerinde çalışma yapıyor.

HUKUKA GİDİP HAK ARAYACAĞIZ

Habertürk'e konuşan Org. İlker Başbuğ, "Sabrımızı taşırmayın derken ne kastettiğiniz sorusunu şöyle yanıtladı: Hukuk yoluna gideceğiz hakkımızı arayacağız.

DEVLET ADAMLIĞININ SINIRI VAR

"Ben devlet adamıyım ama bir sınırı var. Bildiklerimizi halkla paylaşmaya başlayacağız. Elimizdeki pek çok bilgiyi açıklamak zorunda kalacağız.

TSK DEĞİŞMİZ DEĞİŞEMEZ

"Değişim ne demek? Atatürk sevgisi, ulus devlet, üniter devlet cumhuriyetin temel ilkeleri. Bunlar değişebilir mi? Bu anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri değişmez, değişemez."

HALKINA DÜŞMAN ORDU JARGONU

"Bazı kesimler 'kendi halkını düşman gören ordu olur mu?' diyor. Dışarıda birileri böyle bir dil geliştiriyor. Ve bunu Türkiye de getiriyor."

TÜRKLER ASKER MİLLETTİR

"Türkler asker millettir lafından niye rahatsız olunur onuda anlamadım. Bütün bu örnekler varken. Tarihe bakın. Tarihin nasıl yazıldığına bakın"

HARP OKULLARI BASINA TANITILACAK

Harp okullarının önemi artıyor. Önümüzdeki dönemde Harp Okulları'mızı medyaya dolayısıyla hayla tanıtmak istiyorum. Bunları basına açacağız.

TSK YENİÇERİ OCAĞI MI? MÜMTAZ'ER TÜRKÖNE'YE CEVAP

Abuk subuk lafları bir kenara bırakalım bir kere. Üzerine yorum yapmaya, konuşmaya değmez. Olanları bırakalım ve değişimi ele alalım.

DEĞİŞİME TEPKİ

Önce değişim ne demek? Kelime anlamı ne? (Orada bulunan birsözlüğü eline aldı) Bakın Türk Dil Kurumu Sözlüğü, değişim maddesinde ne yazıyor. "Başka bir duruma veya biçime girmek. Tahavvul etmek" Eğer bu anlam üzerinden gideceksek düşüncem şu: "Türk Silahlı Kuvvetleri değiştirilemez, değiştiremez.

ÖZAL OLMASA YANMIŞTIK

Turgut Özal'ı rahmetle şükranla anmamız lazım. O olmasa yanmıştık. Savunma Sanayi Fonu olmasa hiç bir şey yapamayız. Elimiz kolumuz bağlanıyor.

militarist zihniyet
 // sait türkan
militarist rejim bitirilmeli,vesayet sistem bitirilmeli,ordu diktasi TBMM den elini ceksin,devlet kurumlarindan elini ceksin,yeter artik,insanlarimiz Avrupa standartlarinda yasamak istiyor,hakiki demokraside yasamak istiyor,hakiki sosyal devlet istiyor,tarafsiz hukuk istiyor,Avrupa ülkelerine iltica eden kürt vatandaslarimiz insan gibi yasamanin nasil oldugunu gördüler,hepsi mutlu yasiyorlar,ordumuza duyurulur....
12 Şubat 2010 16:04
Bu gidişle kürtler değiştirecek
 // ugur kaya
Sizin baksettiğiniz değerler artık irtica oldu paşam. siz değişemesseniz devlet ve milletin en büyük kamburu olursunuz. Türk milletinin ordusu gücünü milletten alır. Milletin değişimine ayak uydurur. Milletin bekcisidir ama başörtüsünün asla. Sizlerin düşüncesi 1 asır önceki düşüncedir. artık irtica oldu....
12 Şubat 2010 10:16
TSK devletin güvencesidir...
 // ibrahim çelikoğlu
Darbe yapmak ve yaptırtmak suçtur.O kadar suçta vatanın anayasasına,yasa,kanunlarına uymayan,kendi çıkarlarına göre değiştirip yorumlayanlara karşı koymamaktır.TSK'leri tabiiki her şeyi ortaya koyacak,anayasa çerçevesindeki durumu tartışılacak,vatanın çıkarı,huzuru için elden ne gelirse yapılacaktır.O kadar büyük masraf ve harcamalar,yiyip içmek,hoş geçmek için değildir.Dünyada temeller sarsıldığı bir zamandayız.Dürüstlüğe,birlik beraberliğe çok ih...
12 Şubat 2010 10:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler