YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ istifa etsin ya da görevden alınsın
Başbuğ istifa etsin ya da görevden alınsın
26 Aralık 2009 15:53
Gazeteci Ömer Şahin’in Kanala’daki “Görüş Farkı” programına katılan emekli Yarbay, ANAP ve DYP eski milletvekili Tevfik Diker çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanala’daki “Görüş Farkı” programına katılan emekli Yarbay, ANAP ve DYP eski milletvekili Tevfik Diker çarpıcı açıklamalar yaptı. TSK’nın ehil ellerde olmadığını söyleyerek Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’u istifaya çağıran Diker, darbe heveslilerine de  ilginç bir şekilde rest çekti. Diker, “Darbecilere, cuntacılara “one minute” diyorum” dedi.

Milli Güvenlik Uzmanı ,emekli Albay Mesut Ülker’le birlikte katıldığı “Görüş Farkı” programında gelişmeleri değerlendiren Tevfik Diker, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un ya istifa etmesini ya da görevden alınmasını istedi. Diker’in açıklamalarından bazıları şöyle:

CENAZEYE ÇELİK YELEKLE GİDİYOR, VAY HALİMİZE

Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit, çelik yelek giyerek cenaze törenine katılıyor. Demek ki tehdit altınta olduğuna dair kesin bilgiler var. İki defa da zehirlendi. Bir şey yapılacağı bilgisine sahip ki,çelek yelek giyiyor. Bir kuvvet komutanı bir cenazeye böyle gitmek zorunda kalıyorsa vay halimize

İSTİFA ETMELİ:Genelkurmay’ın , kuvvet komutanlıklarının istihbarat birimleri var.İnzibat var,illerde askerlik şubeleri var. Bütün bunlar bilgiye,belgeye ulaşamıyo, sivil savcılar ulaşıyorsa; ben genelkurmay başkanı olsam bunu içime sindiremem, istifa ederim.Yanıbaşınızdaki Albay cuntacılık yapıyor, 9 aydır haberiniz olmuyor; kör oluyorsunuz. Bunu savcılar tesbit ediyor. Siz diyorsunuz ki, “TSK’ya zarar vermeyelim”.Herkesten önce TSK suçluyu bulup,ayıklayacak.

BAŞBUĞ GİTSİN, GENELKURMAY’A IŞIK GELSİN: Bir ülkenin Genelkurmay Başkanı “ Bazı sorulara cevap verememiş olabiliriz” diyemez. Başbakan’a da ,Cumhurbaşkanına da, aziz milletimize de bilgi,belgeleri verecek. Bu talihsiz bir beyandır. Ya Başkomutan Cumhurbaşkanı ve ya Başbakan gereğini yapsın, görevden alsın. Ya da tıpkı Necip Torumtay gibi Babuğ Paşa istifa etsin. Türkiye rahatlasın. Arkadan Işık Paşa geliyor. Genelkurmay’a Işık gelsin.

RUSYA, 450 GENERALİ İSTİFA ETTİRDİ:Demokrasinin az olduğu Rusya 450 generali görevden alıyor. Rusya bunu yapıyor da biz niye yapmayalım

PEYGAMBER OCAĞI EHİL ELLERDE OLSUN: Bu sözlerimle Silahlı kuvvetleri yıpratıyorsam evime gitmek nasip olmasın. Benim içim kan ağlıyor, peygamber ocağı ehil ellerde olsun istiyorum.

SUİKASTEN KORKMASINLAR, GEREĞİNİ YAPSINLAR: Suikast olacak diye kimse korkmasın. Demokrasi adına kendini feda edecek siyasetçilere ihtiyaç var. BaşbakanYüzde 47’nin gereğini yapsın.

BAYKAL, ARINÇ’A GEÇMİŞ OLSUNA GİTSİN: Baykal, bir heyet kursun. Bülent Arınça geçmiş olsuna göndersin. Böylece kamuoyunda bir rahatlama olur.

ERUYGUR NİYE DIŞARDA? Ergenekon’da Eruygur ve Tolon Paşalar dışarıda, İki Tuğgeneral içerde. Levent Ersöz ve Veli Küçük’de hastayım diyor. Onlar hastaysa bunlar da hasta. Bu bir çelişkidir. Kamu vicdanı rahat değil.

arif isimli arkadaş isimini sil
 // selam
arif isimli arkadaş bu dünya da tek arif benim isminizi silmenizi rica edicem...
09 Ocak 2010 21:05
ARTIK KANALA İZLİYORUM
 // Arif Merdan
Yıllardır izlemedim;bildiğim bir tv değildiniz. Görüş Farkı programına tesadüfen denk geldim. o günden sonra dikkatle takip ediyorum. Dikkate değer bir kanalsınız. Haber sitenizi biraz daha renklendirin derim.Selamlar...
27 Aralık 2009 11:38
birşeyler dönüyor ama...
 // ahmet karatay
birşeyler dönüyor ama ne anlayabilene aşk olsun gerçi ne döndüğünü tsk ki sütten çıkmış ak kaşık buldu klasik söz tsk ya karşı asimetrik psikolojik harp yapılıyor harp tsk nın işi sayın başbuğ tsk dağda harp yapsın...
26 Aralık 2009 23:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler