YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ ile Tolon duruşmaya katılmadı
Başbuğ ile Tolon duruşmaya katılmadı
04 Haziran 2013 12:05
"Ergenekon" davasında esas hakkındaki savunmalarının alınması beklenen tutuklu sanıklar eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ile emekli orgeneral Hurşit Tolon, 5'er günlük rapor sundu.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu, 66'sı tutuklu 275 sanıklı "Ergenekon" davasının 309. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Alparslan Arslan’ın da aralarında bulunduğu 36 tutuklu sanık katıldı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ,  Ankara GATA Hastanesinde tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, CHP Milletvekili Mehmet Haberal, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de  aralarında yer aldığı tutuklu 30 sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan Yalçın Küçük ve Sami Hoştan'ın da aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık da hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, İlker Başbuğ ve Hurşit Tolon'un, Silivri Cevazevindeki hastanede görevli aile hekiminden dünden itibaren başlamak üzere 5’er günlük, emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın  da 2 günlük yatak istirahati aldığını söyledi.

Duruşma, tutuksuz yargılanan Ferit İlsever'in esas hakkındaki savunmasını yapmasıyla devam ediyor.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler