YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbuğ için ambulans bekletiliyor
Başbuğ için ambulans bekletiliyor
05 Ocak 2012 23:48
Tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ için adliye bahçesinde ambulans bekletiliyor.

İnternet andıcı soruşturması kapsamında tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ için İstanbul Adliyesi'nin bahçesinde ambulans hazır bekletiliyor.

İnternet andıcı soruşturmasında ifade veren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un örgüt yöneticisi olmak ve darbe teşebbüsünde bulunmak suçlamasıyla tutuklanması talep edildi. Başbuğ soruşturma kapsamında saat 13.30 sıralarında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Savcı Cihan Kansız tarafından sorgulanan Başbuğ'un ifadesi yaklaşık 7 saat sürdü. Sorguyu savcı Kansız yaparken Başsavcı Vekili Fikret Seçen de adliyede bekledi.

Savcılık sorgusunun bitmesinin ardından savcı Kansız, Başsavcı Vekili Seçen ile görüştü. Daha sonra Başbuğ'un TCK 312. ve 314. maddelerinden tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Söz konusu maddelere göre Başbuğ, 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' ve 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' ile suçlanıyor. Başbuğ'a, darbeye teşebbüs suçunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

AMBULANS HAZIR BEKLİYOR

İlker Başbuğ için sabah saatlerinden itibaren adliye bahçesinde 112 acil sağlık ekibi ve ambulans hazır bekletiliyor. Gündüz bekleyen ambulans akşam saatlerinde başka bir ekip ile değişim yaptı. Sağlık ekipleri olası bir rahatsızlanma sebebiyle adliyede bekletiliyor. Gazeteciler de gelişmeleri adliye bahçesinde izlemeye devam ediyor. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler