YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık'tan yalanlama geldi
Başbakanlık'tan yalanlama geldi
19 Haziran 2015 11:04
Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir grup aydınla gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin, bir gazetede yer alan haberin "yanlışlarla dolu" ve kamuoyunu yönlendirmeye yönelik maksatlı bir yayın olduğunu bildirdi.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede yer alan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir grup aydınla gerçekleştirdiği görüşmeye dair haberin, gerçekleri yansıtmadığı belirtildi. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Toplantının katılımcılarına ilişkin bilgiler de dahil olmak üzere yanlışlarla dolu olan haber, kamuoyunu yönlendirmeyi hedefleyen maksatlı bir yayındır. Sayın Başbakanımız 7 Haziran seçimleri sonrasında toplumun bir çok kesimi ile bir araya gelmiştir. Söz konusu toplantı iş dünyasından basın mensuplarına, siyasilerden sivil toplum kuruluşlarına kadar gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek birçok görüşmeden birisidir. Kaldı ki Sayın Başbakanımız seçim öncesinde de seçim sonuçları ne olursa olsun, toplumun her kesimi ile bir araya geleceğini ifade etmişti. Hükümet kurma sürecinin hassasiyetle ilerlediği bir dönemde belli bir amaca matuf bu tarz haberlere itibar edilmemelidir."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler