YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık'tan Genelkurmay'a şok
Dün Genelkurmay yaptığı açıklamada internet siteleri andıcıyla ilgili Başbakanlığı adres göstermişti. Bugün ise Başbakanlık Genelkurmay'a şok bir yazı gönderdi...
Başbakanlık'tan Genelkurmay'a şok
07 Kasım 2009 / 11:43 Güncelleme: 07 Kasım 2009 / 11:44

Bugün gazetesinde yer alan habere göre, Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu'nun internet siteleri andıcıyla ortaya çıkan "Psikolojik Harekat Siteleri" nin Başbakanlık'ın emriyle kurulduğunu ve fişlemenin de Başbakanlık emriyle yapıldığını iddia etmesi Ankara'yı karıştırdı.

Bu açıklamanın ardından Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile harekete geçen Başbakanlık bürokrasisi, ilgili mevzuatı inceleyerek böyle bir gerekçeye dayanak olabilecek herhangi bir genelge, talimat veya karar olup olmadığını araştırdı.

Yapılan araştırmada, böylesine bir kanunsuzluğa gerekçe olabilecek harhangi bir mevzuata raslanmadı. Bunun üzerine Genelkurmay'a resmi bir yazı yazılarak, bahse konu emrin ne olduğunun sorulması kararı çıktı.

Başbakanlık Müsteşarlığı tarafından özel bir kurye ile Genelkurmay'a gönderilen yazıda bu işlemlerin hangi mevzuata dayanılarak yapıldığı, böyle bir mevzuat varsa buna dayanılarak bu güne kadar ne gibi işlemler yapıldığının açıklanması istendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler