YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık'tan açıklama geldi: Evren'in cenaze törenine...
Başbakanlık kaynakları, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in cenaze törenine hükümetten herhangi bir katılım olmayacağını bildirdi.
Başbakanlık'tan açıklama geldi: Evren'in cenaze törenine...
11 Mayıs 2015 / 16:26 Güncelleme: 11 Mayıs 2015 / 19:01

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in cenaze törenine, hükümetten katılım olmayacağı belirtildi.

Başbakanlık kaynaklarından, gazetecilerin soruları üzerine yapılan açıklamada, Evren'in cenaze törenine hükümetten herhangi bir katılım olmayacağı bildirildi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş

Bu arada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in vefatına ilişkin olarak, "AK Parti'den kimse cenazeye katılmayacak, hükümetten de kimse cenazeye katılmayacak ama bir devlet töreni yapılacak" dedi. 

Evren'in büyük bir günah galerisine sahip olduğunu belirten Kurtulmuş, siyasilerin sert eleştirilerini ölüm haberinin hemen ardından sıralamamasının geleneklerden kaynaklandığını kaydetti. 

Kurtulmuş, şöyle devam etti: 

"Bizde ölünün arkasından kötü konuşulmaz. Demokratik siyasetin bu konuda sessiz kalması kadar normal bir şey olamaz. Sadece biz İslami geleneklere göre ölülerimizin arkasından kötü şeyler söylemeyiz. Bundan dolayı bir suskunluk içerisinde olabilir siyaset dünyası. Allah günahlarını affetsin. O dönemin günahları, Evren'in bire bir sorumlu olduğu ağır bir günah galerisine sahip olduğunu herhalde Türkiye'de çok büyük bir çoğunluk büyük bir ittifakla kabul ediyor. Evren dediğimiz kişi, sıradan bir kişi, sıradan bir Genelkurmay Başkanı, kendi işini normal süresinde yapan birisi değil. Anormal yollarla Türkiye siyasetine müdahale ederek, başkalarının emir komutasıyla müdahale ederek yapılmış olan bir darbenin komutanıdır." 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler