YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık ofisini böyle yakmaya çalışmışlar!
Gezi olaylarının yıldönümünde marjinal örgütlerin inkar ettiği görüntülere ulaşıldı. Fotoğraflarda örgüt üyelerinin Başbakanlık ofisini işgal etmeye ve molotofkokteylleriyle yakmaya çalıştıkları görülüyor.
Başbakanlık ofisini böyle yakmaya çalışmışlar!
31 Mayıs 2014 / 08:50 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 10:49

Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala provakatörler tarafından ‘demokrasi hareketi’ olarak lanse edilmeye çalışılan Gezi olaylarının gerçek amacı Akşam'ın elde ettiği görüntülerle bir kez daha kanıtlandı.

Elleri taşlı, molotoflu terör örgütü yandaşları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisini işgal etmeye kalkıştı.

Gezi Parkı’'ndaki ağaçları korumak gibi masum bir bahanenin arkasına saklanan ve asıl amacı kaos çıkartarak hükümeti yıkmak olan eylemcilerin hedeflerinden biri de Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe'deki çalışma ofisi oldu. 

Kapıyı kırmaya uğraştılar

Hükümeti yıkmaya yönelik kaos planlarının gerçekleştirilmeye çalışıldığı eylemlerin en kritik dönüm noktalarından biri de 1 Haziran günü akşamı saat 20.30'’da Dolmabahçe'’de sahnelendi.

Başbakan’'ın çalışma ofisine yönelen örgüt yandaşları önce kapıyı kırmaya çalıştı. Başarılı olamayan marjinal gruplar daha sonra içeriye molotofkokteylleri atarak yangın çıkartmayı denedi. 

Amaçlarına ulaşamadılar

Başbakan Erdoğan’ın da gündeme getirdiği saldırının kamera kayıtlarında eylemcilerin Başbakanlık ofisinin kapısına kadar dayandığı görülüyor.

Saldırganlar takviyeye gelen polislerce engellenemeseydi, dünya medyasına olaylar, “Başbakanın ofisi işgal edildi” şeklinde yansıtılacaktı. Devlet acziyet içerisinde gösterilecek, bir halk devrimi imajı yaratılmaya çalışılacaktı. İçerideki devlet sırrı niteliğindeki belgeler göstericilerin eline geçecek ve çok sayıda görevli de rehin alınacaktı. 

rs-002.jpg

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler