YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık koltuğu için çarpıcı iddia
A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası’na konuk olan gazeteci yazar Avni Özgürel, Tayyip Erdoğan sonrası Başbakanlık koltuğuna oturacak isim konusunda çarpıcı bir iddiada bulundu.
Başbakanlık koltuğu için çarpıcı iddia
06 Mayıs 2014 / 22:30 Güncelleme: 06 Mayıs 2014 / 22:32

Atatürk'ün Celal Bayar'ı ekonomik kalkınma için Başbakan yaptığını ifade eden Özgürel, Binali Yıldırım'ın Başbakan olması halinde projeleriyle ekonomik kalkınmayı güçlendireceğini söyledi.

"Başbakanlık koltuğuna oturacak ismin Binali Yıldırım olabileceğini düşünüyorum. Siyaset yapma işini Erdoğan'a bırakıp proje üretir. Türkiye kalkınma, üretme, büyüme ihtiyacında bir ülke. Dikkatinin bu yöne çevirmeye çalışan bir ülke. Son dönemde Avrupa Birliği ile aramızda bazı problemler çıktı, Binali Yıldırım proje adamı ve bu konuları çok önemser.

Atatürk döneminde Celal Bayar'ın Başbakan olma sebebi ekonomik büyüme ve kalkınmaya yönelmekti. Bayar'ın başbakanlık dönemi Türkiye'nin büyüme dönemidir. Uluslararası siyaset ve devletin genel yönelimleri Çankaya'dan yönetilsin, projeleri de Binali Bey yapsın. Bu sayede Çankaya ile Başbakanlık arasında yaşanacak çatışmalar da önlenmiş olur."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler