YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ın tatili Meclis'e taşındı
Başbakan'ın tatili Meclis'e taşındı
09 Temmuz 2010 08:46
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “sır tatilini” TMSF’nin el koyduğu yatlardan birinde yaptığı iddia edildi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “sır tatilini” TMSF’nin  el koyduğu yatlardan birinde yaptığı iddia edildi.  Başbakanlık kaynakları ise iddianın doğru olmadığını bildirdiler.

Gazeteport'un haberine göre,  TMSF’nin elinde Uzanlara ait  “Frequency” ve “Airwawes” yatları bulunuyordu. Bu yatlardan birinin adı “Splendido” (İtalyanca-mükemmel), diğerinin adı da “Beluga” (Fransızca-havyar) olarak değiştirildikten sonra Yunanlı ve BAE’li iki iş adamına satılmıştı.

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Gazeteport’a yaptığı açıklamada, ‘’Türkiye gündemi yoğun, her gün şehit veriyoruz’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Böyle bir dönemde Başbakan tatilde…TBMM iç tüzüğe göre 1 Temmuz’da tatile girecekti ama önemli ve acil işler var denilerek süre uzatıldı. Sen bunu söyleyip buradaki milletvekillerinin tamamını gece yarılarına kadar çivi gibi buraya çakıyorsun, ama kendisi sahibi meçhul yatlarda tatil yapıyor. Başbakan yok diye Bakanlar Kurulu bile toplanamıyor. Eğer sağlık sorunu varsa onu bilemem acil şifalar dilerim’’

TMSF YATI BAŞBAKANIN EMRİNDE Mİ?

Başbakan’ın tatilini bir yatta geçirdiği iddiasını da dile getiren Altay ‘’ Bu yönde duyumum var. TMSF’nin el koyduğu yatlar niye satılmıyor? Başbakan ve yakınlarının tatillerinde kullanmak için mi bu yatlara el konuldu? Bu yatlarda tatil yapması da yetim hakkı yemesidir. Kendi beyanına göre önemli serveti var. Zaman geçirmeden gitsin kendine 200 bin dolara bir yat alsın” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi de hazırlayan Altay, “72 Milyonluk bir Türkiye’nin içinde bulunduğu özel şartlar da dikkate alındığında, bir hafta boyunca ülkenin fiili olarak başbakansız bırakılması parlamenter demokratik sistemimize uygun düşmekte midir?” diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Sacit Yıldız da verdiği soru önergesinde "Ülkenin gündemiyle ilgilenmesi için Başbakanlık makamına da bir dublör bırakılmış mıdır?" diye sordu. Yıldız, kamuoyundaki yaygın bir görüşe göre, TBMM'nin çalışma süresinin Anayasa Mahkemesi'nin referanduma ilişkin kararını beklemek amacıyla uzatılıp uzatılmadığının da açıklanmasını talep etti. (İnternethaber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler