YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ın sözünü tutması pahalıya mal oldu!
Başbakan'ın sözünü tutması pahalıya mal oldu!
07 Temmuz 2013 09:06
Samsun’da atıl bir binanın yıkılmasıyla 60 yıldır açılamayan yol açılırken, çalışma belediyeye 288 bin liraya mal oldu.

Samsun’un İlkadım ilçesinin Çiftlik Mahallesi’nde bulunan Mete Sokak ve Şehit Polis Mehmet Erol Sokakları arasında bulunan atıl bir binanın mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine yıkımı gerçekleştirildi.

60 yıldır açılamayan bir yol üzerinde bulunan atıl binada uzun süredir tiner bağımlısı gençlerin mahalle sakinlerini rahatsız ettiği belirtilirken, İlkadım Belediyesi’nin binanın hak sahipleriyle anlaşmaya varması üzerine yıkım işlemi gerçekleştirilip iki sokak birbirine bağlandı.

Yolu açmak için 3 yıldır mahkemelerde uğraştıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “60 yıldır açılamayan bir yolu açıyoruz. Seçim sırasında ‘Burada bir bina var, bu yolu açar mısınız’ demişlerdi. Üzerinden belli bir süre geçtikten sonra sözümüzü yememek için açıyoruz şimdi inşallah. 288 bin TL’ye patladı bu iş, sözümüzü tutmak bu sefer biraz pahalıya patladı. Buradaki binanın 30’a yakın hak sahibi vardı. Yaklaşık 3 senedir uğraştığımız mahkemeler ve davalar sonucu ancak bugün yıkabildik. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Mete Sokak ve Şehir Mehmet Erol Sokak isimli iki sokağın birleşeceği bu noktadan sonra bence sokağın isminin şehidimizin ismi olan Mehmet Erol Sokak olarak yaşamasını Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde talep edeceğiz” dedi.

Yıkım işlemleri gerçekleşirken mahalle sakinleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Mahalle Muhtarı Fatma Aksoy’a teşekkürlerini iletti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler