YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ın ağlattığı Vali o mu?
Başbakan'ın ağlattığı Vali o mu?
07 Şubat 2014 18:35
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olayları sırasında kendisini azarlayıp ağlattığı iddialarıyla ilgili konuştu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olayları sırasında kendisini azarlayıp ağlattığı iddialarıyla ilgili, “Sayın Başbakanımızın ‘valimiz’ şeklinde bir değerlendirmesi yok, ‘ilgilileri’ şeklinde var” diyerek medyada yer alan haberlerin doğru olmadığını söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı olayları sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini azarlayıp ağlattığı yönündeki iddiaları değerlendirdi. Vali Mutlu, “Ben de bugün basından bu bilgiyi okudum. Benim bildiğim kadarıyla Sayın Başbakanımızın ’valimiz’ şeklinde bir değerlendirmesi yok, ’ilgilileri’ şeklinde var. Orada ’valimiz’ şeklinde bir açıklamanın Sayın Başbakanımız adına medya tarafından biraz kullanıldığı gibi anlıyorum. Benim okuduğum kadarıyla Sayın Başbakanımız bazı basın mensupları da bu şekilde geçmişler. ’İlgililer’ şeklinde bir değerlendirme var. Dolayısıyla ’vali’ şeklinde bir değerlendirme olmadığını görüyoruz. Bazı basın organları da bu şekilde geçmişler” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın böyle bir açıklama yapmadığını dile getiren Vali Mutlu şunları söyledi:

“Daha detaylı malumatım yok ama özellikle bazı basın organlarında valiye atfen böyle bir hadisenin olduğu yönünde böyle bir açıklama var ama bu sayın Başbakanımızın bir açıklaması değil. Sayın Başbakanımız ’ilgililer’ ifadesini belirtiyor. Sayın Başbakanımızın yaptığı açıklamayla ilgili olmadı

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler