YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ın adaylığı için 250 vekil...
MYK'da, Köşk için Başbakan'ın ismi kesinleşmişti. Dün 250 vekil dilekçeyi imzaladı. 1 Temmuz'a kadar bütün AK Partililer imzalarını atacak.
Başbakan'ın adaylığı için 250 vekil...
26 Haziran 2014 / 08:51 Güncelleme: 26 Haziran 2014 / 08:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın neredeyse kesinleşen Köşk adaylığı için gözler 1 Temmuz'a çevrilirken, AK Parti'nin Meclis'teki grup katında iki gündür heyecanlı bir faaliyet sürüyor. Milletvekilleri tek tek Erdoğan'ın adaylık başvurusuna imza atıp hatıra fotoğrafı çektiriyor.

“Tarihi bir an yaşıyoruz” yorumları yapan vekillerden bazıları görevlilerin kalemi yerine kendi kalemleriyle imza atmayı tercih etti. İki günde 250 imzanın toplandığı çizelgede sadece imza sütunları yer alıyor. Bazı vekiller, parti görevlilerine “Başbakan'ın aday olduğuna dair ön yazı yok mu?' diye sordu. Görevliler ise yazının başvuru sırasında ekleneceğini dile getirdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç “1 Temmuz'da bir mani olmazsa Başbakanımızın adaylığını açıklayacağız” dedi

 


Kendi kalemiyle imzaladı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da imza atanlar arasındaydı. Kuliste çizelgeyi dolaştıran vekil Ramazan Can'ın uzattığı kalemi almayan Avcı, “Kendi kalemimle imzalayacağım” deyip ekledi: “Hayırlı olsun.”

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler