YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanımızın elini öpmek istemiştim
Başbakan Erdoğan'ın karnına diresek atan vatandaş konuştu...
Başbakanımızın elini öpmek istemiştim
13 Ağustos 2009 / 11:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Trabzon’daki ziyareti sırasında yaklaşmak istediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın karnına yumruğu gelen Turan Demir, "Başbakanımızın elini öpmek istemiştim. Tekrar Başbakanımızdan özür diliyorum" dedi.Turan Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki 3 katlı evinin altında 15 yıldır dondurma üreterek geçimini sağladığını belirterek, Başbakan Erdoğan’ın dün ilçede hastanenin açılışını yapacağını öğrendiği anda işini bırakarak açılışın yapılacağı yere gittiği söyledi.

Açılış sırasında yanına yaklaşarak Başbakan Erdoğan’ın elini öpmek istediğini ancak bunu başaramadığını ifade eden Demir, şöyle konuştu: "Araklı Belediyesini ziyaretinde ise direkt Başbakan’la karşı karşıya geldim. Başbakan’ın korumaları ellerini birbirinden ayırınca boşluğa düştüm. Sol elim Başbakan’ın kaburgasına geldi ve "of" diye bir şey
yaptı. Korumaların müdahalesiyle düştüm. Merak ettiğim, Başbakanımız ben düşeceğim için mi "0f" dedi, yoksa yumruğum karnına geldiği için mi? Zaten Başbakanımız korumalara ’Çocuğu bırakın’ demiş." Kendisinin AK Partili olduğunu ve yanlış anlaşıldığı için çok üzgün olduğunu belirten Erdoğan, "AK Parti kurulduğundan itibaren AK Parti içerisindeyim. Haberlerde ’Araklı’da Başbakan’a yumruk atan adam’ şeklinde verildi. Bunu araştıracağım. Avukatlar aracılığıyla gerekeni yapacağım.Başbakanımızın elini öpmek istemiştim. Tekrar Başbakanımızdan özür diliyorum" diye konuştu.

"KORUMADA SIKINTI VAR"

Demir, Başbakan Erdoğan’ın yanına yaklaşmasını ise şöyle değerlendirdi: "Ben Turan Demir olarak Başbakan’ın karnına kadar dokunabiliyorsam burada korumalarında sıkıntı vardır. Tescilli AK Parti’liyim. Burada ben bu tavrı yapabiliyorum. Bu örnek olsun bunlara. Korumalara örnek olsun" dedi.

"RÜYAMDA BAŞBAKAN’I GÖRDÜM, İKİZ ÇOCUĞUM OLDU"

Demir, olayın ardından tansiyonunun yükseldiğini, sağlığının bozulduğunu ileri sürdü.Demir, yıllarca çocukları olmadığını, birkaç kez tüp bebek yöntemini denediklerini, Başbakan Erdoğan’ı çok sevdiğini, onu rüyasında gördüğünü, ardından hastaneye başvurduğunu ve tüp bebek yöntemiyle ikiz kız sahibi olduğunu söyledi.

ERDOĞAN'A SEVGİ YUMRUĞU

BAŞBAKAN Recep Erdoğan dün akşam Trabzon'dan Rize'ye giderken Araklı İlçesi'nde kalabalıkta kendisine sarılmak isteyen Turan Demir'in ‘sevgi yumruğu’ karnına isabet etti. Erdoğan acı içinde ‘Ah’ deyince, korumalar hemen Turan Demir'i yaka paça uzaklaştırdı.

Başbakan Erdoğan, dün akşam memlyeketi Rize'de 2 gün sürecek geziye çıktı. Uçakla Trabzon'a gelen Erdoğan, Rize'ye geçerken Trabzon'un Araklı İlçesi'ne de uğradı ve Bayram Halil Devlet Hastanesi ek binasının açılışını yaptı. Açılışın ardından Araklı Belediyesi'ni ziyaret eden Erdoğan, belediye binası önünde otobüsten inip caddede yürürken, kendisine coşkulu kalabalık sevgi gösterisinde bulundu. Bu sırada ilçede tatlı imalatı yapan Turan Demir, Erdoğan'a sarılmak için korumaları aştı. Ancak korumaların müdahalesiyle sendeleyen Demir'in yumruğu, Erdoğan'ın karnına isabet etti.

Beklemediği bir anda karnına isabet eden yumruğun acısıyla Erdoğan ‘Ah’ diye bağırınca, korumalar hemen Turan Demir'in üzerine atladı ve onu yaka- paça uzaklaştırdı. Turan Demir'in kötü niyetinin olmadığı, Başbakan'a sarılma çabasının ‘sevgi yumruğu’ ile sonuçlandığı anlaşıldı.

Başbakan Erdoğan kısa süre şaşkınlığa ve paniğe neden olan bu olayın ardından Araklı Belediyesi'ni ziyaret edip Başkan Ümit Çebi ile görüştükten sonra Rize'ye gitti.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler