YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan'ı kınıyorum"
Süleyman Demirel'den, İnönü'ye 'faşist' diyen Erdoğan'a eleştiri...
"Başbakan'ı kınıyorum"
05 Mayıs 2010 / 14:47 Güncelleme: 05 Mayıs 2010 / 14:47

İsmet İnönü'ye Hitler yakıştırmasıyla ilgili olarak soruyu yanıtlayan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Esefle karşılıyorum" dedi.

Süleyman Demirel, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 13. Avrasya Ekonomi Zirvesi" sonrası gazetecilerin soruların yanıtladı.

Başbakan Erdoğan'ın İsmet İnönü'ye Hitler yakıştırmasıyla ilgili soruya cevap veren Demirel, "Ebediyete intikal etmiş, tarihe mal olmuş insanları rahat bırakmak lazım. Çünkü onların kendileri savunma durumu yoktur. Eğer onların savunulması söz konusu olursa ülkeyi ikiye bölersin, lüzumsuz tartışmalara neden olursunuz" dedi.

"ELEŞTİRİLERİ ESEFLE KARŞILIYORUM"

"Geçmişin icraatlarını, tasarruflarını eleştirebilirsiniz ama kişileri eleştirmenizi esefle ve üzüntüyle karşılıyorum" diyen Demirel, "Kişiler eleştirilmez kişilerin şahsına laf üretmesini esefle karşılıyorum. Yapılacak başka bir şey mi kalmadı. Bunu bizim halkımız kabul etmez. Kimin hangi sorununu çözüyor geçmişteki insanları eleştirmek, kötülemek. İcraatlarını eleştirin kabul ediyorum ama kişiliklerine girmeyin, merhum İnönü'ye yapılan eleştirileri esefle karşılıyorum" ifadesini kullandı.

"MUTLAKA BİR YERDEN DÖNER"

Anayasa değişikliğiyle ilgili soruya da yanıt veren Demirel, "Orası TBMM, oraya getiriyor adam bir konuyu oyluyor. Kabul edildiği zaman iyi de ret edildiği zaman kötü mü? 'Ret' ile 'Kabul' kardeştir" dedi.

Anayasa mahkemesinin yapısıyla ilgili oylamanın da sorulması üzerine Demirel, "Gökyıkılmaz, daha bir şey ortada yok. Yanlış hesap Bağdat'tan döner, yanlış yapılırsa mutlaka bir yerden döner" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan hafta sonu yaptığı parti grup toplantısında 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü Adolf Hitler'e benzetmiş ve "Bizi Hitler'e benzetenler kendi genel merkezlerindeki eski genel başkan fotoğraflarına baksınlar. Führer’e özenip, kendine ‘Milli Şef’ dedirten Genel Başkanlarının Hitlervari bıyıklarının altında kendilerine gülümsediğini görecekler" (Vatan)

bir bakın...
 // ibrahim çelikoğlu
Anamıza küfür eden dinimizden olsaydı bari...
Atatürk çocuklarına neden burs sağladı acaba?...
05 Mayıs 2010 17:07
BU HEP BULANIK GÜNLERDE ORTAYA ÇIKAR !
 // BATUHAN
Bunun müsvetteside var birazdan oda yüzünün ucunu gösterir.Kınanacak bir kişi varsa oda Sn.Baykaldır o Sn.Başbakanı Hitlere benzetince çıt yok,Sn.Başbakan aynaya bakın bıyık altından gülümseyenide unutmayın deyince kıyameti koparıyorlar.Hem suçlular hemde güçlü gözükmeye çalışıyorlar,darda kaldıklarındada imdatlarına babaları koşuyor hala ölmedim ayaktayım diye taraf olup kutsuyor.Sn.Erdoğan onların alayına pabuç bırakmaz adamlar toplu imha olmak üzere....
05 Mayıs 2010 15:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler