YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan patlama ile ilgili ilk açıklama
Başbakan'dan patlama ile ilgili ilk açıklama
11 Mayıs 2013 16:10
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde gerçekleşen patlamalarla ilgili açıklamada bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin, şu anda gerek Hatay Valisi gerekse oradaki tüm istihbarat birimlerinin, olayın kimler tarafından yapıldığı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Ben buradan tüm Reyhanlı'daki kardeşlerime şu mesajı göndermek istiyorum. Bu süreç hassas bir süreç. Özellikle çözüm süreci diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık ve bu yeni dönemi hazmedeyemenler, ülkemizdeki bu özgürlük havasının teneffüs edilmesine ne yazık ki olumlu bakamayanlar, bu tür eylemler içerisine girebilir" dedi.

Erdoğan, Beşiktaş'taki Shangri-La Bosphors Otel'in açılışının ardından gazetecilerin Reyhanlı'daki patlamalara ilişkin soruları, üzerine şöyle konuştu:

"Az önce aldığım son bilgilerde, maalesef bu vahşette, şu anda 20 kadar ölümüz var ve 46 kadar yaralı var. Bu yaralarının içerisinde maalesef ağır yaralıların sayısı dikkat çekici. Her an ölüm sayısı artabilir. Şu anda gerek Hatay Valim gerekse oradaki tüm istihbarat birimlerimiz, olayın kimler tarafından yapıldığı üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Ben buradan tüm Reyhanlı'daki kardeşlerime şu mesajı göndermek istiyorum. Bu süreç hassas bir süreç. Özellikle çözüm süreci diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık ve bu yeni dönemi hazmedeyemenler, ülkemizdeki bu özgürlük havasının teneffüs edilmesine ne yazık ki olumlu bakamayanlar, bu tür eylemler içerisine girebilir."

"Sabırlı olacağız ve bu süreci inşallah aşacağız"

Erdoğan, Hatay'ın Suriye sınırında ve hassasiyetleri olan bir il olduğuna işaret ederek, "Buradaki hassasiyetleri kaşımak suretiyle de bu tür adımlar atılabilir. Bildiğiniz gibi burada da 20-25 bin Suriyeli sığınmacı kamplarımızda yaşıyor veya oralardan gelip şu anda bizim misafirimiz durumunda olanlar var. Bunları hazmedememek gibi bir süreç de olabilir. Bunu gerekçe göstererek de orada bu havayı tahrik etmek isteyenler olabilir. Bu konularda da çok çok dikkatli olmamız lazım. Çok çok hassas olmamız gerekir diye düşünüyorum" diye konuştu.

Olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da şifa dileyen Erdoğan, "Sabırlı olacağız ve bu süreci inşallah aşacağız. Şu anda gerek Hatay milletvekili olan Adalet Bakanım gerek İçişleri Bakanım gerekse Sağlık Bakanım, onlar da hareket halindeler. Biz de burada arkadaşlarımızla değerlendirme halindeyiz. Biz de buradan süreci takip edeceğiz" dedi.

Erdoğan, "Bombalı iki araç olduğu söyleniyor. Patlamanın nedenine ilişkin net bilgi var mı?" sorusuna, "Şu anda net bir şey yok, çünkü durum orada biraz karışık. Netleştikçe arkadaşlarımız gereken açıklamaları yapacak" yanıtını verdi.

 

AA

YALAKA MEDYALIKTAN VAZGECIN
 // OSMAN SEMIZ
Türkiye El Kaide'ye yardım ediyor'

Açıklama: El Kaide'nin Irak ve Suriye'de faaliyet gösteren kolu El Nusra Cephesi'nin komutanı Washington Post'a verdiği röportajda Türkiye'den yardım aldıklarını söyledi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2012
Geçerli Tarih: 12 Mayıs 2013, 08:36
Site: hatay denge gazetesi
URL: http://www.hataydenge.com/haber_detay.asp?haberID=3710

Türkiye El Kaide'ye yardım ediyor'

Suriye'nin en büyük kentlerinden biri olan Halep'te muhalifle...
12 Mayıs 2013 Pazar 08:55
18:00
 // böbürlenme
Ne demek benim valim, benim bakanim. Vali de bakan da halkin valisi halkin bakani olmalidir. Benim valim benim bakanim dersen o vali ve bakan seni sahip zanneder, ne istersen onu yapar, yanlişlarina ortak olur....
11 Mayıs 2013 18:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler