YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan önemli açıklamalar
Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Başbakan'dan önemli açıklamalar
30 Ocak 2013 / 11:54 Güncelleme: 30 Ocak 2013 / 12:42

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Yunanistan Başbakan Antonis Samaras ile Doha'da yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi verirken, ''Batı Trakya'daki bazı uygulamalara ilişkin kaygılarımızı ve taleplerimizi net bir şekilde ifade ettik'' dedi.
 
Erdoğan, geçen hafta kabinede yapılan değişikliğe ilişkin, ''Bakanlar Kurulu'nu hiçbir zaman birilerine makam tahsis etmek, birilerine rütbe paye tevdi etmek anlayışıyla oluşturmadık. Bizim için en büyük makam millete hizmetkar olma makamıdır'' dedi.
 
Bahçeli'ye tepki
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İçişleri Bakanı'nın değiştirilmesine ilişkin sözlerini eleştiren Erdoğan, ''Hayırdır, ne zamandan beri bizim ekibimize övgüler gelmeye başladı. Sayın Bahçeli önce nerede durduğunu tespit etsin. Niyet okuyuculuğunu bıraksın. AK Parti'nin birlik ve beraberliğini bozmaya senin gücün yetmez'' dedi.
 
Kabine değişikliği
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta kabinede yapılan değişikliğe ilişkin, ''Bakanlar Kurulu'nu hiçbir zaman birilerine makam tahsis etmek, birilerine rütbe paye tevdi etmek anlayışıyla oluşturmadık. Bizim için en büyük makam millete hizmetkar olma makamıdır'' dedi.
 
"Yeni Anayasa çalışmaları Mart sonuna kadar biter"
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının Mart sonuna kadar bitmesi noktasında Meclis Başkanı'nın açıklamasının bulunduğunu hatırlatarak, ''Temennimiz odur ki Mart sonuna kadar bu iş biter. Bitmemesi halinde AK Parti, bu konuda yaptığı çalışma meclis gündemine taşınacaktır. Eğer biz parlamentoda beklediğimiz desteği aldığımız anda bunu gündeme getiririz, referandum gücünü yakaladığımız anda da biz millete gideriz'' dedi.
 
CHP'li Güler'e tepki
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Birgül Ayman Güler'in sözlerinden sonra yaşanan tartışmalara değinerek, ''Bir yandan demokratız deyip öte yandan Ergenekon'a avukatlık yapabiliyorlar. Bir yandan ulusalcıyız deyip kendi ülkelerini yurt dışında karalayabiliyorlar. CHP baş döndürücü bir hızla çark eden ideoloji değiştiren, halden hale rekor bir sürede geçebilen partiye dönüştü'' dedi.
 
 
"Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz"
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına yönelik bazı uluslararası kuruluşların değerlendirmelerine değinerek, ''Haber kaynakları sakat ve bozuk. Haber kaynakları sakat ve bozuk olunca bu tür noktalara varıyorlar. Biz kendi kararlarımızı kendimiz veririz, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, birilerine bırakmayız'' dedi.
 
Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Nerede şu Ergenekon, gidip üye olacağım'' sözlerini hatırlatarak, ''Şimdi çıkar kısa bir süre sonra nerede bu DHKP-C, gidip üye olacağım der mi der'' dedi.
 
BDP'ye de yüklendi
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP sosyal demokrat görünüp ırkçılığı içinde barındırırken, BDP'de solcu görünüp etnik kökenler üzerinden siyaset üretme gayretine giriyor. CHP'nin bu millete yaşattığı açıyı şimdi de onun izinden giderek BDP, bu millete yaşatmaya çalışıyor. Bu topraklar faşizme, ırkçılığa hiçbir zaman geçit vermedi'' dedi.
 
Ücretsiz ulaşım için çalışmalar sürüyor
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üstü, engelliler ve şehit yakınlarının toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanabilmelerini içeren yasa tasarısının, önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Meclise gönderileceğini açıkladı.
 
 
AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler