YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan Obama'ya Gülen uyarısı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı kahvaltılı toplantıda Obama ile görüşmesini anlattı.
Başbakan'dan Obama'ya Gülen uyarısı
25 Şubat 2014 / 09:00 Güncelleme: 25 Şubat 2014 / 11:11

Erdoğan milletvekilleriyle kahvaltıda gündeme ilişkin değerlendirmelelerde bulunurken ABD Başkanı Obama ile yaptığı konuşmanın detaylarını şöyle paylaştı:

"İnternet Yasası, HSYK yapısının nasıl oluştuğunu anlattım. 'Sizin orada parlamento seçiyor, bizde ise cumhurbaşkanı yani yürütme sadece dörtte birini seçiyor. Kendi içlerinde bir sistem var. HSYK'ya bir müdahalemiz mümkün değil' dedim. Obama 'İçişlerimize karışıyorsunuz' deyince 'Biz sizin içişlerine karışmıyoruz. Bizim içişlerimize karışan bir zatı orada misafir ediyorsunuz' cevabını verdim. Obama da, 'Mesajı aldım' dedi." 

Polis okulları düşünülmeli

Milletvekilleri, paralel yapının polis okullarında AK Parti ve hükümet hakkında ciddi karalama kampanyası yürüttüğünü belirtince Erdoğan, önümüzdeki dönem polis okulları ile ilgili ciddi düzenleme yapılabileceği mesajını "Buralar polis meslek yüksek okullarına dönüştü. Bunlar da düşünülmeli" diye verdi. 

İsrail ve Esad

Erdoğan, paralel yanının İsrail ve Suriye ile birlikte hareket etttiğini kaydetti. 

Sabah, ATV ve TÜRGEV

Sabah ve ATV'nin satışı ile ilgili havuz kurulması diye bir şeyin sözkonusu olmadığına dikkat çeken Erdoğan, "Burada sadece hisse devri var" dedi. Erdoğan, TÜRGEV ile ilgili bir şey olmadığını, her şeyin meşru olduğunu kaydetti. 

Taha Akyol takipçisi

Erdoğan, basında hükümet aleyhine yazan yazarlar bulunduğunu belirterek, "Bunu şantaj için yapıyorlar. Taha Akyol, Aydın Doğan'ın Ankara'daki en ileri iş takipçisidir. Nasılsa bu söylediklerim dışarı çıkar, Akyol bana cevap verir. O zaman ben de belgeler ile kendisine cevap veririm" dedi. 

Paralel Yapı sahaya indi

Paralel yapının "yalan ve iftira üzerinden çok tehlikeli bir siyasi hareket içinde" olduğunu belirten Erdoğan, "Tehdit ve şantaj kasetleriyle sadece siyaseti değil Türk demokrasisini, toplumu rehin, esir almak isteyen bu tehlikeli örgütün mutlaka tasfiye edilmesi gerekiyor. Bedeli ne olursa olsun sonuna kadar kararlılıkla gidip bu yapıyı tasfiye edeceğiz" dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler