YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan mesaj
Başbakanlık Basın Mekezi internet sitesinden Hacı Bektaş Veli'yi Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri dolayısıyla mesaj yayımlandı. Erdoğan mesajında "bütün Anadolu erenlerini rahmet ve şükranla anıyorum.''dedi.
Başbakan'dan mesaj
16 Ağustos 2010 / 15:13 Güncelleme: 16 Ağustos 2010 / 15:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bektaş Veli gibi büyük erenlerin gönüllerde ve zihinlerde yaktıkları ışığın, milletle birlikte bütün insanlığı aydınlatmaya devam edeceğini belirtti.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinden yer alan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Hacı Bektaş Veli'yi Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Bu toprakların gönül iklimini güzelleştiren, insanlarımızın gönüllerini birbirine kopmaz bağlarla bağlayan, bilge gönül erenlerinden biri de Hacı Bektaş Veli'dir. Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Mevlana gibi Anadolu'nun manevi mimarları olan büyük erenler; sevgi, kardeşlik, barış ve hoşgörü gibi değerlerimizin Anadolu'da kök salmasına öncülük etmişlerdir. Büyük medeniyetimizin ve zengin kültürümüzün temellerinde, milli birlik ve beraberliğimizin de mayası olan bu değerler vardır.

Hacı Bektaş Veli gibi büyük erenlerin gönüllerimizde ve zihinlerimizde yaktıkları ışık, milletimizle birlikte bütün insanlığı aydınlatmaya devam edecektir.

Düzenlenen Hacı Bektaş Veli’yi Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nin, sevgi, kardeşlik, barış ve hoşgörü ideallerine önemli katkıları olacağına inanıyor, bütün Anadolu erenlerini rahmet ve şükranla anıyorum.''
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler